Share |

Cirkus Ponorka roztančí sochy na Vltavě

foto: pořadatel akce

Léto, voda, sochy a hudba - festival SCULPTURE LINE, který od začátku června zpestřuje pražské ulice i zákoutí originálními sochami současných autorů, zve ve středu 19. července od 19:00 hod na koncert Cirkusu Ponorka na Terese Galerie Mánes. Kromě skvělé hudby je zaručen i krásný výhled na nábřeží a na dvě originální festivalové instalace.  Žlutá "Chobotnice" Viktora Paluše vystupuje z Vltavy přímo pod Mánesem a "Avarice" Marka Mosera se hrdě vyjímá před Tančícím domem.
 
Circus Ponorka je Honza Ponocný. Honza Ponocný je Circus Ponorka. Na pódiu si vystačí sám. A nuda to rozhodně není. Budete překvapeni, jaká kouzla se odehrají pod jeho rukama, ale i nohama. V ruce drží kytaru, na zemi má spoustu hudebních vychytávek a před sebou mikrofony. To jsou věci, které dokáže proměnit v celou kapelu. Ještě více budete překvapeni, jak to celé dohromady a zároveň v jedné osobě dokonale zní. 
 
SCULPTURE LINE festival umisťuje současná sochařská díla tuzemských i zahraničních umělců do veřejného prostoru tak, aby do něj vnesla nové emoce, dala mu novou tvář a naznačila nové příběhy. Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor pod širým nebem, nabídnout nový pohled na Prahu i na samotná umělecká díla. Každá z 21 zastávek této „sochařské linky“ je unikátní autorskou poctou Praze jako magickému městu, neustále inspirujícímu k novým kreativním příběhům. Festival potrvá do konce září.
 
SCULPTURE LINE
Sochařský festival v ulicích Prahy
Praha 1. 6. - 30. 9. 2017
Umělecký ředitel: Prof. ak. sochař Michal  Gabriel
Kurátor výstavy: PhDr. MgA. Josef Záruba –Pfefferman, PhD.
Umělečtí koordinátoři: Helena Fenclová a Michal Trpák


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.