Share |

Čínský Rok koně se Songfestem přivítá Feng-yün Song, Jaroslav Dušek, Iva Bittová a Lenka Dusilová

foto: pořadatel akce

Multikulturní hudební festival Songfest.cz láká na přelomu ledna a února na loučení s Rokem hada a vítání nového Roku koně dle čínského lunosolárního kalendáře. Za třináctým ročníkem festivalu Songfest.cz stojí tradičně jeho zakladatelka - čínská zpěvačka Feng-yün Song, společně s duchovním otcem festivalu, hercem a moderátorem Jaroslavem Duškem. O stylovou oslavu čínského nového roku se postarají koncertyhned v devíti českých a moravských městech. Šansonově laděný písňový program Fen-yün Song a Tria PUO doplní vedle jadrného humoru Jaroslava Duška ve všech městech i zajímaví hosté z tuzemské i čínské hudební scény.
 
Pražské publikum se tak může těšit na cimbály a zpěv Zuzany Lapčíkové v duu s basistou Josefem Fečem, hradečtí návštěvníci přivítají jednu z vrcholných českých písničkářek Dagmar Andrtovou-Voňkovou, do Plzně zamíří zpěvák a kytarista Vladimír Václavek. Zatímco oslavy Roku koně v Českých Budějovicích se ponesou v jazzových tónech, které bude udávat nestorka české jazzové scény Jana Koubková s bubeníkem Janem Červenkou, Český Krumlov ovládne zvuk houslí a nezaměnitelný hlas jedné z nejvýraznějších osobností české alternativní hudební scény Ivy Bittové. Na Moravě návštěvníci v Kroměříži, Brně a Znojmě přivítají čínský rok koně ve společnosti několikanásobné držitelky hudebních cen Anděl zpěvačky Lenky Dusilové.
 
Na oslavy příchodu nového roku se mohou návštěvníci poprvé těšit v pražském Paláci Akropolis (23.1.). Poté festival zamíří do Hradce Králové (24. 1.), Plzně (25. 1.), Písku (30. 1.), Českých Budějovic (31. 1.) a do Českého Krumlova (1. 2.). Závěr oslav se odehraje v moravských městech Kroměříži (6.2.), Brně (7.2.) a Znojmu (8.2.).
 
Vstupenky na Songfest.cz v ceně 200 – 250Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro a v místech konání. Více informací na www.songfest.cz.
 
Průvodci programem festivalových večerů budou uznávaná čínská zpěvačka Feng-yűn Song spolu s mistrem improvizace Jaroslavem Duškem, kteří tuzemským zájemcům už několik let přibližují to nejlepší z umění a dávné východní tradice. Na Moravě bude s houslemi moderovat Martin Zbrožek. Součástí každého koncertu bude i rituál „Úcta k předkům“ dotýkající se aktuálního tématu všech národů.
 
Vedle koncertního programu nabídne festival Songfest.cz i zábavné odpoledne pro děti i dospělé s názvem Pavilon Vrytmu. „Každé odpoledne bude od 16 hodin připravený bohatý interaktivní program, tak zvaný hudebně rytmický koktejl na vlně souznění a harmonie z lektorské dílny Jarka Galáše a Lucie Čapkové. Jsou to tvůrčí dílny s osvěžující náplní hudebně rytmických her pro všechny věkové kategorie, nebudou chybět prezentace na téma zdravého životního stylu a přírodních produktů. Pro návštěvníky bude k dispozici i oblíbená čajovna s ochutnávkami kvalitních čajů,“ láká Feng-yün Song
 
Rok koně začíná 31. ledna, kdy mu předává vládu Rok hada," vysvětluje ředitelka festivalu Feng-yün Song. „U příležitosti vstupu do roku Koně dostanou všichni návštěvníci na každé festivalové scéně narozeni ve v tomto znamení „narozeninový“ dárek pro štěstí,“ dodává. Lidé ve znamení koně se narodili v roce 2014, 2002, 1990, 1978, 1966, 1954, 1942, 1930, 1918. Mezi osobnosti narozenými v roce koně nalezneme mnoho slavných slavné umělců, jako např. ClintaEastwooda, Johna Travoltu, Harrisona Forda, Frederica Chopina, JimmihoHendrixe či Seana Conneryho. Dámy pak reprezentují Aretha Franklin, Barbara Streisand, JoanneWoodward či Cindy Crawford.
 
 
Songfest.cz 2014
čtvrtek 23. 1. Palác Akropolis Praha
pátek 24. 1. Divadlo DRAK Hradec Králové
sobota 25. 1. Divadlo pod lampou Plzeň
čtvrtek 30. 1. Divadlo Fráni Šrámka Písek - Oslava předvečera roku koně!
pátek 31. 1. KD Metropol České Budějovice - Oslava Nového roku koně!
sobota 1. 2. Městské divadlo Český Krumlov
čtvrtek 6. 2. Divadlo za oponou KC Kroměříž
pátek 7. 2. HaDivadlo Brno
sobota 8. 2. Městské divadlo Znojmo
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.