Share |

Brzy odstartuje knižní festival Tabook

foto: pořadatel akce

Mezinárodní festival malých a středních kvalitních nakladatelů, setkání knižních profesí a velkolepá oslava obrazové knihy a ilustrace se odehraje poslední zářijový víkend v Táboře od čtvrtka 28. září do neděle 1. října. 
 
Tabook jako obvykle představuje a objevuje klíčové osobnosti současné nezávislé knižní scény, široké spektrum kvalitního vydávání a všech činností s tím spojených.
 
K letošnímu tématu říká Tereza Horváthová, dramaturgyně festivalu:
„Rozhodli jsme se prozkoumat, zda a jak je v české literatuře (i společnosti) přítomen humor a jeho příbuzné groteska a satira. Pokoušíme se hledat jisté návaznosti na tuto historickou žánrovou zvláštnost českého písemnictví a kultury vůbec prostřednictvím autorů a umělců, kteří nepodléhají všudypřítomnému sebestřednému akademismu, nepropadají sebeokouzlení nebo prostě neztratili smysl pro humor. Moc jich není, někteří už jsou kmeti a ti mladší jsou spíš trubadúři."
 
Představujeme Vám program a hosty Tabooku 2017:
Humor-groteska-satira v současné české literatuře (kultuře), překlad, čtení, slam poetry, monology, setkání z očí do očí: Jáchym Topol, Petr Placák a Babylon, BioMasha, Lenka Lagronová, Václav Jamek, Irena Dousková, Dagmar Urbánková, Sylva Fischerová, Alice Flemrová, Anežka Charvátová, Ladislav Čumba, Rádio Ivo, Prigl…
 
Výstavy, světová obrazová kniha a ilustrace, výtvarné dílny, přednášky: Chrudoš Valoušek, Steven Guarnaccia (New York), Øvind Torseter (Norsko), Šinta Čó (Japonsko), Alexandra Cieślak (Polsko), Grażka Lange a její ateliér (Warszawa), Kintera, Böhm a Franta, Pavel Brázda, Viktor Pivovarov, kunstWerk…
 
Nová reportáž, Polsko, Ostrava: Irena Brežna, Filip Springer, nakladatelství Absynt, Maciej Melecki…


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.