Share |

BODY TALKS: Kult těla a věčného mládí. Realita a fikce.

foto: pořadatel akce

Česko-rakouská umělkyně Elena Steiner reaguje svou tvorbou na „propast mezi současným kultem krásy a realitou“. Výstava BODY TALKS představí v září její tvorbu v Čechách vůbec poprvé.
 
Elena Steiner / BODY TALKS
Výstava: 9. 10. 2014 – 4. 1. 2015
Vernisáž: 8. 10. 2014 od 19 hod
Galerie Art Salon S Tančící dům
Jiráskovo náměstí 6, Praha 2
Kurátor výstavy: Barbora Maštrlová
 
Současná Česko-rakouská umělkyně Elena Steiner bude poprvé vystavovat v Praze, kde představí svoji tvorbu v rámci putovní výstavy BODY TALKS. Výstava, která byla nedávno zahájena ve Frankfurtu, bude představena v prostorách galerie Art Salon S v Tančícím domě. Ve svých převážně velkoformátových, takřka fotorealistických malbách se Elena zabývá soudobým kultem lidského těla. Její tvorba se vyznačuje kritickým a převážné sarkastickým přístupem k přetváření lidského zevnějšku. Autorka vtipně a s nadhledem paroduje současnou vizi fyzické krásy. Propojením malby s reálnými předměty dociluje silně satirických trojrozměrných instalací. „To,co mě na tomto tématu fascinuje,je propast mezi ideálem a realitou. Na jedné straně stojí fiktivní obraz lidského těla, ovlivněný reklamou a médii, na druhé straně jsme konfrontováni s tělem reálným. A mezi těmito dvěma póly se nacházíme my „normální lidé“, kteří vynakládají neuvěřitelné úsilí a podstupují nepřiměřené riziko jen proto, aby se proměnili v někoho jiného, a uspokojili tak podvědomou touhu po nové, vykonstruované osobnosti,“ říká umělkyně.BODY TALKS je o střetu dvou světů, ideálního a toho reálného. Elena Steiner je konstruktérkou osob, které neexistují a vytváří fikci svého světa, kde figurují skutečné identity, které jsou deformovány 3D efektem tak, že tyto inscenace lze vnímat třetí osobou jako satira na krásu lidského těla. Ve své olejomalbě Elena zase nabízí pohled do nitra lidského těla, tedy psychiky a citových pochodů člověka v různých situacích. Výstava BODY TALKS tak nabízí pohled na lidské tělo a duši z různých perspektiv”,říká Kateřina Kombercová, která Elenu Steiner zastupuje.
 
Elena Steinerpředstaví v rámcipražské výstavy BODY TALKS svou současnou tvorbu. K vidění budou převážně trojrozměrné fotorealistické malby v nadživotní velikosti a realistické olejomalby. Výstava se uskuteční v galerii Art Salon S v Tančícím domě. Vernisáž proběhne 8. 10. v 19 hod.

 

 
 
O galerii Art Salon S
Art Salon S je mladá galeriesídlící na dvou místech v Praze - v Tančícím domě a budově Microna v  Modřanech.Cílem Art Salon Sje objevovata podporovat mladé talentované umělce z České republiky i ze zahraničí. Umožnit těmto nadějným autorům se prosadit, získat uznání znalců a pozornost veřejnosti. Činnost galerie však sahá mnohem dále. Art Salon S se snaží propojovat každodenní svět lidí se světem umění prostřednictvím komentovaných prohlídek, přednášek, diskusí, speciálních večírků a další odborné činnosti, a tím rozšiřovat povědomí o mladém umění u široké veřejnosti. Informace a novinky o galerii můžete získat na webu www.artsalons.cznebo facebook účtu: http://tinyurl.com/nnp75ds
 
Elena Steiner
Elena Steiner se narodila v roce 1975 v Sušici na Šumavě. Žije a tvoří ve Vídni, kde také vystudovala Akademii užitých umění (Universität für Angewandte Kunst).
 
Samostatné výstavy
SCHON SCHÖN, Galerie Neuheisel, Saarbrücken, DE (2013)
SELBST.BILDER, Galerie Wagner + Marks, Frankfurt a.M., DE (2012)
Und sowas malt eine Frau, Galerie Wagner + Marks, Frankfurt a.M., DE (2009)
​Lange Nacht, Galerie J. A. Ehrenberg, Mannheim, DE (2008)
 
Skupinové výstavy
Die Leinwand des Leibes. Körperkult als neue soziale Plastik, ​​Künstlerverein Walkmühle, Wiesbaden, DE (2013)
BOYS 'N' GIRLS – IMMER WIEDER ANDERS, Staatliche Kunsthalle Karlsruhe, Junge Kunsthalle, DE (2013)
Illuminazioni II, Ausstellungszentrum Heiligenkreuzer Hof, Refektorium, Wien, AT (2012)
The Essence 2012, Künstlerhaus Wien, AT (2012)
Illuminazioni I, Bulgarisches Kulturinstitut Haus Wittgenstein, Wien, AT (2012)
Hybrid, base-level, Wien, AT (2011)
​One Day One Work, Galerie Michaela Stock, Wien, AT (2010)
​Klassen-los, Akademie Galerie Nürnberg, DE (2010)
​Body & Soul, Trierenberg Art (2010)
​Femalepositions, Galerie Wagner + Marks, Frankfurt a.M., DE (2009)
​ARTRMX Cologne, Köln, DE (2008)
 
Umělecké veletrhy
Art Karlsruhe (2014)
art.fair Cologne (2013)
Art Karlsruhe (2013)
art.fair Cologne (2012)
Art Karlsruhe (2012)
art.fair Cologne (2011)
Art Karlsruhe (2011)
Art Karlsruhe (2010)


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.