Share |

Benefiční aukce občanského sdružení Design Help, za nemocnice vlídnější

Design pomáhá
foto: pořadatel akce

Design pomáhá
Benefiční aukce občanského sdružení Design Help, za nemocnice vlídnější
kdy: 22. května 2013 od 20:30
kde: Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3
pořadatel: Design Help o.s. za nemocnice vlídnější

Na loňském Designbloku představilo občanské sdružení Design Help kolekci unikátních objektů inspirovanou tématem neurologie, nyní se chystá její aukce. Benefiční akce s podtitulem „Design pomáhá“ proběhne ve středu 22. května v pražském kině Aero od 20:30. Dražit se budou nejen předměty z poslední kolekce od dua Dechberoucí, skupiny MUCK, studia LLEV, Borise Klimka, Jana Pavézky, Terezy Volné a dua Automatt, ale také desítky dalších designových kousků, které do aukce věnovali čeští a slovenští designéři a výrobci.

Design Help za nemocnice vlídnější je občanské sdružení, jehož cílem je podporovat, upravovat a přímo se podílet na zkvalitnění nemocničního prostředí v České republice. Z dosavadního působení sdružení stojí za zmínku například úprava chodby lůžkového oddělení Klinické hematologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady z roku 2011. Spoluautoři projektů jsou zároveň pacienti s vlastní zkušeností, kteří se od roku 2008 rozhodli hledat cestu jak zlepšovat prostředí nemocnic, ostatní členové sdružení jsou většinou absolventi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. V současné době připravuje Design Help o.s. kultivaci interiéru čekáren a chodeb a oživení grafického zpracování tiskovin pro Neurologickou kliniku 2. LF UK a FN Motol.

Úprava interiéru čekárny a chodby si klade za cíl zpříjemnit prostředí, ve kterém se pohybují jak pacienti, tak samotní lékaři a sestry. Každý z nás zná ten pocit, kdy vyčkáváme na vstupní vyšetření, léčbu, nebo konkrétní zákrok. Proč bychom tento čas nemohli strávit četbou u čtenářského stolu, debatou nad kávou s někým blízkým, kdo nás do lékařského centra doprovází, nebo například krácením chvíle na internetu? To vše, včetně kvalitního a kultivovaného prostředí – které nemusí být jen čistě bílé, sterilní a mnohdy neosobní – dokáže alespoň na chvíli pacienty přivést na jiné myšlenky. Věříme, že projekt úpravy čekárny přináší, i do takového prostředí jako je nemocnice, kousek příjemné atmosféry.

Aby se přestavba (jejíž cena je odhadnuta na 300 000 korun) mohla uskutečnit, pořádá sdružení Design Help benefiční aukci. Kromě objektů z podzimního Designbloku se budou dražit i další předměty darované designéry jako Jiří Pelcl, Olgoj Chorchoj, Gábina Páralová, Klára Šumová, OKOLO, Zdeněk Vacek a Daniel Pošta, Nendo, Hana Zárubová nebo Jan Činčera. Své produkty věnovali i společnosti spolupracující s designéry Lasvit, Brokis, TON, či Sklárna Moser. Přes padesát předmětů se pohybuje v cenách od pár set korun po desetitisíce. Najdou se mezi nimi šperky, sklo, porcelán, knihy, plakáty, šaty, sáně, nábytek a další.

Benefiční aukce se uskuteční 22. května od 20:30 v sále kina Aero, večerem provede designér Pavel Polok a herec divadla vosto5 Ondřej Cihlář. Akce je otevřená široké veřejnosti, jen ti, kteří budou chtít dražit, budou muset přijít alespoň o půl hodiny dřív. Katalog dražených předmětů je k dispozici v elektronické verzi na adrese www.designhelp.cz. Všechny předměty bude take možné shlédnout na místě v den konání aukce. Výtěžek z aukce bude v celé výši využit na projekt úpravy interiéru Neurologické kliniky motolské nemocnice. 

Zúčastnění designéři a výrobci: Aleš Loch – Playbag, Alica Gurínová, Anna Steinerová, Beata Rajská, Belka, Boadesign, Brokis, Eva Růžičková, Gábina Páralová, Gabriel Vach, Hana Zárubová, Jakub Polanka, Jan Čtvrtník, Jana Hamrová, Jiří Pelcl, Jolana Sýkorová, Kateřina Řezáčová, Kateřina Šachová, Klára Šumová, Křehký, Lasvit, Lidu, Linda Viková, Lukáš Jabůrek, Lukáš Macháček, Martin Bu, Martin Jakobsen, Martin Verner, MILION DOLAR, Nastassia Aleinikava, Nendo, OKOLO, Olgoj Chorchoj, Otta Fiřt a Radovan Mačák, papelote, Pavel Kopřiva, René Šulc, Sasanca, Simona Janišová, sklárna Moser Karlovy Vary, Studio Činčera – Jan Činčera, Studio n.o.b.u.s. – Veronika Selingerová, Taťána Kovaříková, Timoure et Group, TON a.s., Ušito – Kateřina Holásková, Veronika Holadová, Viktorie Beldová, Whitefruits, Yveta Kroupová, Zorya – Daniel Pošta a Zdeněk Vacek, Zuzana Holaňová a Martina Žílová, Zuzana Rudyová.

Více informací najdete na www.designhelp.cz nebo na facebooku.

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.