Share |

Všechen sex... možná nejlepší představení vašeho života?

 
 
Kanadský soubor Mammalian Diving Reflex přivezl do Prahy jako součást off programu Pražského divadelního festivalu německého jazyka představení, na které ti, co ho 6. a 7. 11. viděli, budou nejspíš do smrti vzpomínat.

 “Všechen sex mého života“ je autentickou zpovědí šesti seniorů, kteří během necelých dvou hodin odhalují své sexuální zážitky od raného mládí a prvních polibků až po nevěry, domácí násilí, smrt i nenaplněné touhy.
Příběh "začíná" kolem roku 1930, kdy se narodila jeho první protagonistka, a pokračuje rok po roce až do současnosti. Jednotlivá desetiletí jsou odděleny tématickou hudbou, kdy důchodci tančí, připijí si vínem a rok 2000 dokonce stylově přivítají šampanským a konfetami.
 
Překvapivé je, že zatímco by podobný kus s o generaci mladšími protagonisty mohl působit obscénně a lascivně, stáří, moudrost a odžité zkušenosti jakoby v tomto případě dodávaly i velmi ožehavým tématům na důstojnosti. Dokonce se ve chvílích, kdy se někdo dotkne citlivého tématu, ať už jde o paralelní vztahy, okrádání partnerem, ale i obětování milostného života v prospěch péče o někoho blízkého, stává interaktivní. Moderátor vyzve diváky, ať se hlásí, pokud mají podobnou zkušenost, a následně je žádá, aby se o svůj příběh podělili.
Upřímná a šokující zpověď všech hlavních protagonistů přivádí publikum střídavě k smíchu i slzám a rozhodně nenechá nikoho klidným. Nastavuje zrcadlo všem generacím a přitom říká, že se v ‘těchto věcech‘ možná zase tak moc nezměnilo..naopak! Možná byste byli překvapeni, jak ‘nudný’ život máte…ale proto, že jsme museli všichni na začátku složit slib, že vše, co uslyšíme za zdmi divadla, tam i zůstane, nemůžu víc prozradit…
 

Za mě každopádně plný počet bodů, za odvahu, upřímnost i naději, že ten nejlepší sex vašeho života vás bez ohledu na věk možná teprve čeká… takže pokud budete mít někdy možnost, nenechte si tento výjměčný divadelní počin rozhodně ujít!

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.