Share |

Video: Všechen sex mého života (bude 6. a 7.11. na Nové scéně)

Tabu: Sex babiček a dědečků. Co? Divadlo. Kdy, kde? 6. a 7. 11. na Nové scéně!
Vše, na co se stydíte zeptat svých rodičů, vám řeknou prarodiče. Byl první polibek v roce 1939 jiný než dnes? Jak se lišil intimní život našich babiček a dědů od našeho? A jaké byly milostné vztahy v průběhu 20. století? Ojedinělý koprodukční projekt, který zkoumá milostný a sexuální život z pohledu lidí starších 65 let, představí v hlavních rolích neherce – obyvatele Prahy a Oldenburgu (Něm.) z řad veřejnosti. Na pražské první scéně uvádí Motus, o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře, ve spolupráci s torontským ateliérem Mammalian Diving Reflex. 

„Všechen sex mého života“ zpracovává v podání nejstarší generace veškeré aspekty milostných vztahů: lásku, romantiku, sexuální zážitky, manželství, ale třeba i domácí násilí a nenaplněné touhy. Je intimním a mnohdy i velmi smutným svědectvím o vztazích jedné generace, zároveň však s nadsázkou a humorem rekapituluje životní vztahové peripetie. Projektu se účastní pražští a oldenburští senioři, kteří se přihlásili na základě veřejné výzvy a prošli výběrovým řízením. Představení je v Česku uvedeno premiérově, „Všechen sex mého života“ však již byl s velkým úspěchem realizován v mnoha zemích. 

„Když jsem poprvé viděl tento projekt v Německu, byl jsem ohromen příběhy těch vtipných, chytrých a zkušených seniorů. Velkorysost jejich vyprávění otevřela prostor pro porozumění mezi nejstarší a nejmladší generací. Takový projekt jsme prostě museli zrealizovat i v Praze,“ říká koordinátor projektu a umělecký ředitel divadla Alfred ve dvoře, Ewan McLaren. 

Inscenace dává divákům unikátní příležitost seznámit se s příběhy a zážitky, které protagonisté za celý život nastřádali. Podporuje mezigenerační dialog a formou velmi osobních výpovědí seniorů připomíná, že nejstarší generace je zdrojem bohatých životních zkušeností a inspirace. „Paradoxně vzhledem k tématu přidává projekt performerům – seniorům důstojnost. Od okamžiku, kdy začnou hovořit o prvních polibcích, schůzkách nebo dotycích, sál v hlubokém respektu ztichne,“ doplňuje McLaren. 

Premiéra a repríza představení se odehraje 6. a 7. listopadu na Nové scéně Národního divadla jako součást off programu Pražského divadelního festivalu německého jazyka, který proběhne od 28. 10. do 10. 11. 2013. Osmnáctý ročník festivalu mimo jiné představí inscenace z Deutsches Theater Berlin nebo Schauspielhaus Wien.

Motus, o.s. i umělecká skupina Mammalian Diving Reflex se dlouhodobě zaměřují na projekty, které boří bariéry, podporují celospolečenskou debatu a pracují cíleně s ne-umělci. Mammalian Diving Reflex, světová špička v oblasti uměleckých sociálních projektů, sídlí v Torontu. Svými projekty vytváří unikátní prostředí pro setkávání nejširšího spektra účastníků napříč společností a věkovými kategoriemi a bez ohledu na konvence. Vybírá si aktuální a svým způsobem ožehavá témata, která však vždy zpracovává s citem a ohledem. Mezi další realizované projekty, které procestovaly celý svět, patří Pouliční stolování, Ploužák s panem učitelem nebo Noční procházky s teenagery. 

Motus, o.s., produkce pražského divadla Alfred ve dvoře, je nezisková organizace, která podporuje, rozvíjí a propaguje nové umělecké projekty mladých umělců. Motus, o.s. funguje v divadle i mimo něj od roku 2001. Každoročně zdůrazňuje určitý tematický okruh. Letos jím je stárnutí, umírání a paměť. „Všechen sex mého života“ navazuje na dva roky starou spolupráci Mammalian Diving Reflex a Motus na projektu „Nechte se ostříhat dětmi.“

VŠECHEN SEX MÉHO ŽIVOTA
OFF program Pražského divadelního festivalu německého jazyka
Nová scéna ND
6. a 7. listopadu 2013

Režie: Darren O´Donnell a Konstantin Bock
Produkce: Eva Verity, Jenna Winter, Motus, o.s. a Klára Mišunová
Účinkují: obyvatelé Prahy a Oldenburgu

Předprodej na pokladně Nové scény ND, v síti Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream

V případě zájmu o rozhovor, reportáž nebo další informace nás neváhejte kontaktovat.

Více informací:
www.alfredvedvore.cz
www.theater.cz

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.