Share |

RIP Adam Yauch alias MCA (Beastie Boys)

Adam Yauch  ze skvělé kapely Beastie Boys dnes podlehl rakovině. Bylo mu 47 let.
Rapperovi vystupujícímu pod pžezdívkou MCA byla rakovina diagnostikována v roce 2009. Podrobil se operaci i chemoterapii a poslední dobou se už mluvilo zas víc o muzice jeho kapely a jeho dalších aktivitách (film Gunning for that #1 Spot a další projekty) než o nemoci.
Loni napsal na web Beastie Boys, že "zprávy o tom, že jsem úplně zdravý, jsou bohužel přehnané, ale doufám, že brzy rakovinu porazím úplně." Letošního jarního uvedení Beastie Boys do rock'n'rollové síně slávy se nezúčastnil, ale tato informace nebyla příliš medializována. Zpráva o tom, že dnes zemřel, proto přišla pro mnohé jako hodně nepříjemné překvapení.
 

Adam Yauch založil Beastie Boys v roce 1979 - a spolu s ním Mike D, Mix Master Mike a Ad Roc. Málo se ví, že původně hrálu punk a Yauch byl baskytaristou - na rap přešli až po nějaké době.

Bílí rappeři vzbudili hodně rozruchu už v 80. letech, ale drželi si laťku kvality vysoko až do nynějška a dodnes k nim mají respekt posluchači na několika kontinentech. Kromě obdivu posluchačů získali také tři Grammy a spoustu dalších ocenění, prodali 40 milionů desek.

Adam Yauch byl režisérem řady klipů Beastie Boys, režíroval i celovečerní filmy - pro režii někdy užíval pseudonymu Nathaniel Hornblower. Byl vlastníkem filmového studia, které například distribuovalo film o Banksym,  Exit Through The Gift Shop.

Mimoto ve svém studiu produkoval punkové kapely (například comebackové album Bad Brains).

 

 
 

Albová diskografie Beastie Boys, pro připomenutí milníků jejich kariéry:

Licensed to Ill (1986)

Paul's Boutique (1989)

Check Your Head (1992)

Ill Communication (1994)

Hello Nasty (1998)

To the 5 Boroughs (2004)

The Mix-Up (2007)

Hot Sauce Committee Part Two (2011)
 

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.