view counter
Share |

Právě v kinech: Naše Poslední Tango

Naše poslední tango je v první řadě příběh o lásce. O lásce dvou nejslavnějších tanečníků tanga v dějinách. A také o jejich společné lásce k tomuto vášnivému tanci.

María Nieves Rego (80) a Juan Carlos Copes (83) se potkali, když jim bylo 14 a 17 let, a taneční pár tvořili téměř půl století. Za tu dobu se střídavě milovali i nenáviděli a prošli si i několika bolestivými rozchody, vždy se však k sobě nakonec vrátili. Žádný jiný muž totiž netančil tak jako Juan a žádná jiná žena se v tanci nemohla rovnat Maríi! Nakonec však Juan Maríi opustil definitivně: odešel s partnerkou o 20 let mladší a pořídil si s ní dvě děti.

Nyní, na sklonku života, se Juan i María rozhodli o svou lásku, nenávist i vášeň podělit. Ve filmu Naše poslední tango vyprávějí svůj příběh skupince mladých choreografů a tanečníků tanga z Buenos Aires, kteří ty nejkrásnější, nejdojemnější i nejdramatičtější chvíle jejich života převádějí do neuvěřitelných tanečních choreografií.

Nádherně natočené taneční variace na plátně doplňují zajímavé rozhovory i dokumentární ukázky ze zákulisí natáčení: výsledkem je nezapomenutelná cesta do nitra tanga.
 

NAŠE POSLEDNÍ TANGO

Scénář a režie: German Kral / Střih: Ulrike Tortora / Kamera: Jo Heim, Félix Monti / Hudba: Gerd

Baumann, Luis Borda, Sexteto Mayor / Hrají: Juan Carlos Copes, María Nieves Rego ad. / Rok

výroby: 2015 /Země: Argentina, Německo / Producent: Wim Wenders / Jazyk: španělsky s českými

titulky / Kopie: DCP, DVD / Přístupnost: přístupný / Stopáž: 85 min.

Premiéra 1/ 12/ 2016

Monopol 9/ 06/ 2024

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.