Share |

Pozvánka: Všechny melodie Nilse Frahma

Jsou události, které je užitečné i na poslední chvíli znovu připomenout. Eliminujeme tak zklamání všech, kteří si jen těsně po příslušné akci intenzivně uvědomí, co vlastně prošvihli. Takže: v pondělí 23. 4. 2018 vystoupí v Praze ve velkém sále Lucerny uznávaný pianista / klávesista, studiový kouzelník s citem i tahem na bránu a vyhlášený live performer Nils Frahm. Mimo jiné zakladatel sympatické tradice jménem Piano Day (slaví se vždy 88. den v roce, podle počtu kláves na klavíru), kde v rámci globálních „svátečních“ playlistů pravidelně myslívá i na naše domácí interprety (letošní edici slyš zde).

Souputník prvoligových současných skladatelů Ólafura Arnaldse, Maxe Richtera, Jóhanna Jóhannssona (o kterého jsme bohužel letos přišli) nebo např. Martina Kohlstedta přijíždí ozdobit a završit dramaturgicky spektakulární festival Spectaculare. Frahm se v Praze neobjeví poprvé (o zážitcích z vyprodané Akropole v roce 15 se povídá dodnes), premiérově se však představí v takto velkém prostoru. Ze kterého si nicméně – jak to umí jen on – během chvíle jistě bezpečně vytvoří jakousi cestovní, útulnou a sonicky intimní kopii svého berlínského studia. Kam nás pak symbolicky pozve „na exkurzi“.

Kapacita Lucerny je již téměř naplněna, pořadatelé však hlásí, že vstupenky na stání ještě v malém než větším množství zbývají. Inu, promyslete. Než bude pozdě. Bude to zážitek. Už proto, že Nils nerad koncepčně postává na místě. Čehož důkazem je i aktuální album All Melody, které jeho věrným krom extatických momentů způsobilo i pár překvapivě pozvedlých obočí. Bude zajímavé sledovat, jak si s materiálem ze Všech melodií poradí koncertně. A které klasiky ze svého repertoáru k novinkám přihodí.

Dejte si jako domácí přípravku reportáž z nahrávání posledního CD (viz video), připomeňte si cvičně třeba jeho kompilační živé album Spaces (2013) a přjďte se v pondělí přesvědčit, jak to tentokrát bude při osobním blízkém setkání celé zase trochu jinak. A zase silné. Vstupenky ZDE.

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.