view counter
Share |

Pozvánka: Nedělní dýchánek s alt-J

Britští eklektici, kteří hned po první desce kličkovali před všudypřítomnými predikcemi typu „příští Radiohead“, příjíždějí s aktuálním albem Relaxer letos podruhé. Po setu na Colours of Ostrava je čeká samostatný pražský koncert. Kapela, jejíž bubeník např. zásadně nepoužívá činely (nikdy. žádné. prostě je nemá.) a která si – co se stylové vyhraněnosti nebo standardní písňové struktury týče – často nebere servítky, má u nás vcelku silnou legii příznivců. Není tedy divu, že více než měsíc je již vyprodáno. Přesto (a proto) stojí za to si trio intelektuálů z Leedsu připomenout.

Jedna za všechny? Tak třeba tahle svérázná úprava klasiky House of the Rising Sun. Není pravověrnou cover verzí, to by alt-J možná ani neuměli, spíše radikálním remakem, navíc s nově doplněnou slokou. Podle zpěváka Joe Newmana tak symbolicky navazují na tradici z dob, kdy se písně předávaly z muzikanta na muzikanta a s každou další interpretací se přirozeně měnily a vyvíjely. Mimochodem, ten riff v úvodu, to je celkem 20 (!) klasických kytaristů, kteří postupně nahráli totožný part a pánové pak výsledek „naskládali“ na sebe. Takhle oni si hrají.

alt-J jsou entitou, ke které se vyplatí hledat si cestu. Někdy se napojíte záhy, jindy to pár poslechů zabere. Někdy je dobré být na ně sám (soustředěně, do sluchátek) a někdy je dobré svolat na dané téma celé Fórum. Tak jako teď v neděli. Chcete-li být u toho, nevzdávejte to. Last minute vstupenky se sem tam objevují přímo v rámci FB eventu. Good luck!

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.