Share |

Písničkář Martin Hejnák natočil Měsíc a jeho slzy

Kladenský písničkář Martin Hejnák se na české scéně pohybuje od roku 1998. Za tu dobu vydal šest studiových alb a na jaře chystá další. Nyní se připomíná singlem Měsíc a jeho slzy pro ozvěny za mříží, ke kterému vznikl i klip ze studia.
 
Ačkoliv pro mnohé bude písnička novinkou, ve skutečnosti vznikla už v roce 1996. „Vybral jsem si Měsíc a jeho slzy, protože se mi zdá reprezentativní pro hudební styl, který hraji,“ vysvětluje Hejnák, proč dal přednost starému kusu před novinkou.
 
Na jaře vydá Hejnák další desku
Na jaře plánuje Hejnák vydat další studiové album, sedmé v pořadí. Ponese název Pohled k lucernám a bude obsahovat 14 nových písní. Na albu budou jak nové písně, tak některé starší, dosud nevydané. „Nahrávat budu s řadou hostů, například s violoncellistou Vojtěchem Nejedlým, s Davidem Heiderem z indie-popové skupiny Nano či s klavíristkou Black Jazz Bandu Annou Krejčí,“ láká Hejnák na chystané album.
 
O Martinu Hejnákovi
Bizarní písničkář obráží republiku s akustickou kytarou od roku 1998. Na české scéně vyniká svým netradičním stylem, který balancuje na pomezí folku, undergroundu, punku a psychedelie. Dosud vydal šest studiových alb a odehrál cca 200 koncertů po klubech a kavárnách. Spolupracoval např. s Milanem Balcarem (ex-Katapult) nebo Martinem Rousem (ex-Sluníčko, Šántí).

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.