Share |

Noisy Pots buskovali po Evropě a natočili video v Londýně

Svérázná kapela Noisy Pots se vydala v letech 2015 a 2016 buskovat na ulicích napříč Evropou. V Praze, když to ještě bylo možné, hráli na Staromáku nebo na Náměstí Republiky. Od léta vystupují ve dvou (Michal Šupák a Jakub Tengler).
10.1.2017 jim vyšla nová skladba Cosmic Trip natočená na jejich koncertě v londýnském Soho v rámci mezinárodního hudebního projektu Sofar Sounds.
 

Víme, že teď už hrajete jenom ve dvou. Kdy jste se o odchodu Emila vlastně dozvěděli?
Michal: Po několika koncertech v Anglii jsme dostali nabídky od producenta z Bristolu na letní hraní. V tu chvíli nám Emil oznámil, že z časových důvodů už nebude schopný se Noisy Pots věnovat.

Jaká řešení přicházela v úvahu?
Michal: Ze začátku  jsme měli tendence najít si nového člena. Zkoušeli jsme s jedním basákem. Pak jsme celý srpen buskovali v Berlíně, kde nás supportoval kamarád.

Jakub: Nakonec jsme si řekli, že to zkusíme ve dvou. Naučil jsem se některé party, které hrál Emil, a rozhodli jsme se to udělat víc elektronické.

Michal: Tohle rozhodnutí nám otevřelo dveře i na akce, které jsou koncipováné spíše pro DJ sety. 

Nahráli jste live video pod taktovkou Sofar Sounds. Jaké to bylo?
Michal: Sofar Sounds fungují formou "secret gigů", návštevníci se dozvědí, kde přesně se show konám až den před tím. (Sofar Sounds fungují čas od času i v Praze, viz web, pozn. redakce).
Jakub: 

Zmínili byste nějaké zážitky z letního hraní?
Michal + Jakub: Dostali jsme v Londýně spoustu pokut za parkování (smích). Ross, producent, se kterým spolupracujeme, nás vzal v Londýně do Metropolis Studios, kde natáčel např. i Freddie Mercury. Z toho jsme měli obrovskéj zážitek. V Amsterdamu jsme odehráli klubový koncert v alternativním centru OT301 v bývalé budově filmové akademie, kterou v roce 99 obsadili umělečtí squatteři. Jednu noc jsme byli ubytovaní ve staré škole. Bylo to fakt dobružství.

Co album, koncerty...?
Michal: Nové EP bychom rádi vydali na podzim 2017.

Jakub: Vrátíme se určitě hrát do Anglie a čeká nás i koncert v Basileji.  Tady v ČR hrajeme 24. února na festivalu Pendl, v Ostravě. 29.března máme před sebou ještě jednu velkou výzvu - představíme Michalovu skladbu na koncertě spolu s Pardubickou komorní filharmonií.

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.