Share |

Mazec! Amon Tobin zremixoval Eskma

 

Host červnové party ze série Conference Eskmo se poprvé od vydání výborného alba, které loni na podzim vyšlo na londýnském labelu Ninja Tune, hlásí s novým materiálem. Právě vydává remixové EP We Got More / Moving Glowstream.

K nahrávání si pozval několik přátel, mezi nimi samozřejmě největší hvězdu "ninjů" Amona Tobina, který ho uvedl do velkého světa elektronické hudby.

Slavný vizionář Amon Tobin pro Eskmovo aktuální EP přetvořil skladbu Moving Glowstream. Amon použil stejné hudební postupy, jakými nahrával jeho vlastní, právě vycházející desku ISAM. 

 

Brendan Angelides, jak se americký producent Eskmo jmenuje, oslovil i producenty Slugabed a Savile. Prvně jmenovaný do Moving Glowstream přidal špetku japonského zvuku, a tak jeho remix zní jako soundtrack k manga komixu. Naproti tomu Savile skladbu otočil na ruby, zjednodušil, filmovým jazykem řečeno předaboval. Všichni ale zachovali Eskmův nezaměnitelný rukopis.

 

Původní verze hitu We Got More má ďábelský kabát ušitý z osmdesátkového elektropopu. První jedovatý remix, Ekmem uvolněný volně ke stažení na jeho webu, má na svědomí Throwing Snow. debutující producent, žhavé jméno labelu Ho Tep. Skladbu posunul do dubstepu s lehkým nádech 2stepu. 

 

Úplně jiný přístup k We Got More zvolili Kilon Tek, vítěz nedávné soutěže Ninja Tune o nejlepší remix a zajímavým způsobem zadání uchopil i Loops Haunt. Oba skladbu se skvělým videoklipem bez respektu překopali, Loops Haunt ji například rozsekal na malé kousky a každému z nich nastavil hudební zrcadlo.

 

Brendan Angelides se od vydání prvního EP Hypercolor před dvěma lety neustále vyvíjí. Jak sám říká, přestože se pohybuje na elektronické scéně, zkouší psát písně místo tanečních skladeb. Nedrží se zavedených postupů, naopak dává bedlivý pozor, aby si od nich držel pořádný odstup. "Taneční hudba mě unavuje, mám ale rád elektroniku. Od začátku si vydávám to já chci, bez toho, abych koukal, jestli se to líbí někomu jinému," říká Brendan ke svému specifickému stylu, s kterým začal v roce 1999.

 

Když se ho ale začnete vyptávat na detaily skládání, dělá trochu zagorku. "Nerad o tom mluvím, raději poslouchej než se ptej. Neumím to ani moc pojmenovat, jsou to věci hluboko ve mě," vykrucuje se Angelides. Odkazuje na skladbu I Dream I´m Flying z EP Hypercolor, která je podle něj dobrým příkladem, jak to v něm vře. Posluchač těžko rozpozná začátek a konec, najednou na něj vybafne rytmus vojenského marše, na který se vrství různé zvuky.

www.cnfrnc.cz 

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.