view counter
Share |

Francouzský film Tanečnice míří do českých kin, podívejte se na trailer

19. ledna vstoupí do kin francouzsko-český koprodukční film TANEČNICE režisérky Stephanie Di Giusto.

Strhující životopisné drama o průkopnici moderního tance natočené v česko-francouzské koprodukci bylo poprvé představeno na festivalu v Cannes, kde bylo zařazeno do prestižní soutěžní sekce Un Certain Regard. Do českých kin vstoupí 19. ledna. V předpremiéře byla Tanečnice uvedena v listopadu 2016 jako zahajovací snímek Festivalu francouzských filmů  2016, za účasti režisérky Stephanie Di Giusto.

Celovečerní debut režisérky Stephanie Di Giusto se vrací do Paříže přelomu 20. století, kdy byla tanečnice Loïe Fullerová hvězdou kabaretu Folies Bergère. V hlavní roli filmu se objeví francouzská herečka a zpěvačka Soko (vlastním jménem Stéphanie Sokolinski). Její konkurentku Isadorou Duncanovou si zahraje Lily-Rose Depp, v hlavní mužské roli se představí Gaspard  Ulliel (známý z role hlavní role filmu Saint Laurent nebo z filmu Umění milovat).

O FILMU:
Budoucí hvězda evropských kabaretů éry Belle Epoque Loïe Fullerová se narodila na americkém Středozápadě a nic z jejího původu nepředurčovalo tuto farmářskou dcerku k tomu, že jednou bude tančit v pařížské Opeře. Ale stalo se. Skryta v metrech hedvábí, paže prodloužené dlouhými dřevěnými tyčemi, Loie znovu objevuje své tělo na jevišti a uchvacuje publikum každý večer o trochu víc svým revolučním Serpentinovým tancem. Oslní celé město a stane se ikonou, zářícím symbolem jedné generace. Významní obdivovatelé jí padají k nohám: Toulouse-Lautrec, bratři Lumierové, Rodin. Dokonce i když jí hrozí, že si fyzickou námahou zničí záda, i když jí záře reflektorů spaluje oči, nic ji nezastaví v touze stále zdokonalovat své umění. Až setkání s Isadorou Duncanovou – mladou tanečnicí bažící po slávě – přivede tuto ikonu z počátku 20. století k pádu...

Film vznikl ve francouzsko-česko-belgické koprodukci, ve které českou stranu zastupovala společnost Sirena Film s producentem Artemiem Benkim. Ten má na kontě mimo jiné úspěšný koprodukční film Marguerite režiséra Xaviera Giannoliho, který Artcam uvedl do kin na podzim 2015. Film Marguerite získal čtyři francouzské filmové ceny César včetně ocenění pro českého výtvarníka Martina Kurela, a byl uveden na festivalu v Benátkách.

Více o filmu na http://artcam.cz/tanecnice/

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.