Share |

Začíná 15.ročník Designbloku s podtitulem Prague Design and FashionWeek

foto: PR

Dnes 7.října se oficiálně otevírají brány jubilejního 15.ročníku Designbloku, který obsadí hned čtyři budovy a naplní je programem po celý týden. Celé město pak obsadí prostřednictvím těch nejlepších pražských galerií, obchodů, butiků a showroomů.

Superstudio Nákladové nádraží Žižkovnabídne prezentace výrobců a firem a také výběr českých designérských škol. Skladové haly z 30.let plné novinek produktového designu, nábytku a svítidel doplní prezentace v 16 vagónech na funkčním kolejišti. V Openstudiu Kafkův dům návštěvníci naleznou prezentace designérů, módních návrhářů a designérů šperku. Nově letos Designblok nabízí koncept Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci, který nabídne výstavy na pomezí umění a designu a ty nejlepší české designéry po boku zahraniční špičky v podobě mezinárodních hostů tohoto ročníku.

Čtvrtým prostorem bude kostel sv.Šimona a Judy, kde se budou od středy odehrávat módní přehlídky v rámci DesignblokPremierFashionWeek.
 
Designblok se odehrává za cenné podpory partnerů, zejména pak generálního partnera ERSTE Premier. Petra Ondrušová, regionální ředitelka ERSTE Premier ke spolupráci říká: „Letos se již počtvrté (v rámci České spořitelny podesáté) staneme partnery Designbloku. V Česku je spousta skvělých designérů a módních návrhářů a my jsme rádi, že je opět můžeme pomoci představit veřejnosti. Zároveň jsme také přesvědčeni, že nadstandardní bankovní služby a design spolu úzce souvisí a to svojí jedinečností a zacílením na náročnou klientelu.”
 
 
Jaký program čeká návštěvníky Designbloku
 
V pondělí se odehraje Den profesionálů určený médiím a odborné veřejnosti, které umožní  prohlédnout si Superstudio Nákladové nádraží Žižkov. Většina expozic po městě se však již v první den otevírá i veřejnosti.
 
Úterý otevře všechny budovy Designbloku konečně také široké veřejnosti, a to v 10 hodin. Večer bude patřit tradičně Holešovicím, kde otevřou své prostory pro koktejly a prezentace novinek Konsepti, Artemide, Lasvit, nebo galerie Křehký.
 
Středa přináší hned dvě akce v kavárně Openstudia Kafkův dům. V 11 hodin se zde odehraje Design Talk moderovaný Davidem Kalistou na téma Nejúspěšnější projekty českého designu za posledních 15 let s Maximem Velčovským, Lucií Koldovou, studiem OlgojChorchoj a dalšími hosty. Ve 13 hodin zde budou vyhlášeny Ceny šéfredaktorů Designbloku, které mají za cíl upozornit veřejnost na to nejlepší, co tento týden přináší. V 18 hodin se odehraje vernisáž projektu Flowersfor Slovakia v karlínském showroomuVitra, který představuje kolekci mladých slovenských designérů zpracovávající téma rustikálního nábytku ve spojení s klasickým designem Vitry.
 
Ve středu také začínají módní přehlídky v rámci DesignblokPremierFashionWeek. Program v kostele sv.Šimona a Judy bude zahájen přehlídkou DesignblokFashion Talent Card v 18 hodin, ve 20 hod. pokračuje Monika Krobová a ve 21 hod. Miro Sabo.
 
Ve čtvrtek v 17 hodin zahájí ve své budově výstavu Vysoká škola umělecko- průmyslová škola v Praze a doprovodí ji debatou s vystavujícími absolventy. Kostel nabídne módní přehlídky ELLE Talent Card, Kláry Nademlýnské a Hany Havelkové.
 
V pátek se mohou návštěvníci těšit na Fashion Talk na téma Budování módní značky, který proběhne v kavárně Openstudia Kafkův dům v 11 hod. Velice očekávanými hosty zde buderenomované vlámské duo A.F.Vandevorst,baskický módní návrhář Roberto LopézEtxeberria, excentrická HenrietteTilanus, módní grand designérka roku 2012 Hana Zárubová, Klára Nademlýnská, a další.Ve 13 hodin na tomtéž místě proběhne neméně zajímavý Art Talk s tématem Nejúspěšnější projekty současného uměleckého designu. Za mikrofonem zde zasedne Francois LeBlanc z pařížské Gallery S. Bensimon, Martin Rinderknecht z berlínské Helmrinderknecht, holandský umělec Hans Van Bentem a  další hosté.
 
Nová budova vydavatelství Economia v Karlíně se v pátek odpoledne otevírá veřejnosti, která má tak možnost nahlédnout do místa, kde vznikají Hospodářské noviny, a zároveň zavzpomínat na surovou podobu této haly z dob, kdy se v ní konal Designblok.

Kostel sv.Šimona a Judy v pátek představí návrhářku Zhannu Belskayu v 17 hod., v 18 hod.nejnovejší kolekci značky Pavla Brejchy a Katariny Král PBL Prague, ve 20 hod. pak Moniku Drápalovou a ve 21 hod.speciální blok FreshfromFlanders, který nabídne kolekce návrhářů Van Hongo a Katrien van Hecke.
 
Sobota patří nákupům módy a šperku českých i zahraničních návrhářů na Pop-up shopu v kavárně Openstudia Kafkův dům, který se koná po celý víkend. Do kostela sv.Šimona a Judy mohou návštěvníci vyrazit na módní přehlídky již odpoledne, těšit se mohou na módní souboj ateliérů pražské VŠUP, na speciální DiplomaSelection, která představí HenrietteTilanus, LoekieMulder, Lilly Ingenhoven a KyrilaBuhowskeho. Představí se také Cockerel, baskický návrhář Roberto LôpezEtxeberria a české módní hvězdy Hana Zárubová a Liběna Rochová.
 
Designblok 7.-13.10.2013
Superstudio Nákladové nádraží Žižkov, Želivského 2
Openstudio Kafkův dům, nám.Franze Kafky 3
Art House Colloredo-Mansfeldský palác, Karlova 2
Kostel sv.Šimona a Judy, Dušní ulice


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.