view counter
Share |

VYHRAJTE IKONU! SOUTĚŽ O DŽÍNOVÉ BUNDY LEVI‘S®

...a takhle se inspiroval džískou Zoltán Tóth

Jeden z nejkultovnějších kousků klasického amerického stylu slaví 50. výročí. Levi’s® Trucker Jacket Type III se poprvé se objevila v roce 1967 a stala se symbolem sanfranciského Summer of Love, revolty mládeže a rocku. Rychle se dostala přes zadrátované hranice i k nám do východního bloku mezi bigbíťáky a underground.
 
Do oslav se zapojili i světoví trendsetteři a vytvořili svoji verzi džísky - vlastní džízku tak mají třeba Chance the Rapper, Solange Knowlesová, modelka Karlie Kloss, designér Virgil Abloh nebo herec a zpěvák Justin Timberlake. A přidaly se i česko-slovenské tváře, muzikanti nebo mladý fashion designér, a právě o jejich výtvory můžete soutěžit.
Fotky v galerii nad textem projdete klikáním na šipku, která se objeví po najetí vedle fotografie.
 
JAK VYHRÁT?
 
Napište něco o džísce, co pro vás znamená, proč ji nosíte, milujete nebo třeba nenávidíte. A připište, který kousek z naší galerie byste si přáli vyhrát. Tři autoři nejzajímavějších názorů se mohou těšit na unikátní kousek.
 
PIŠTE NA SOUTEZE@PROTISEDI.CZ s předmětem SOUTĚŽ DŽÍSKA.
Soutěž končí 14.11. v 17 hodin. Výherce zveřejnme a budeme je kontaktovat mailem.
         
A jak džísky vnímají a co si o nich myslí naši inovátoři? Václav Havelka z Please The Trees vzpomíná: „Byla to prý čirá rebélie, když děda chodil za komunismu v leviskách. Táta měl z mládí džísku Levi's, kterou nosil několik dekád, dokud držela pohromadě. Už v dětství jsem byl okouzlen. Během opušťáku na vojně ji nosil, i když nesměl sundat uniformu, aby se alespoň na moment cítil svobodně. Myslím, že džíska je stále symbolem svobody, svobodného ducha, byť ji dnes může mít kdekdo, a je to dobře. S časem neztratila nic na svém kouzlu. Nikdy nevyšla z módy. Pořád je víc cool než kdejaký trend. Stejně jako táta ji nosím dokud se nerozpadne. A abych nestrádal, mám jich hned několik, protože ji téměř nesundávám. Už automaticky si každou dozdobím výšivkama, nášivkama, záplatami, neboť nová je jako čistý plátno, kterému dozdobení dodá na autenticitě. Jsem v ní ve své kůži.“
Džísku si oblíbil i hudebník Thom Artway a říká: „Cítím se v ní dobře, a tak ji nosím téměř pořád. Baví mě její univerzálnost a nadčasovost.“
Kreativně k ikoně přistoupil mladý fashion designér Zoltán Tóth: „Přemýšlel jsem o bundách Trucker Jacket Type III jako o objektech, mezi kterými probíhá interakce. Vybral jsem si dvě klasické džísky ve velikosti XL, dal je vedle sebe a z jedné materiál postupně ubíral a do druhé jej přidával. Transformoval jsem ale nejen objem, ale redukcí a kumulací docházelo postupně i ke změně siluety z pánské na dámskou. Jak je pro mou tvorbu typické, snažil jsem se při práci o co nejmenší materiálový odpad. Vznikly tak dva protipóly – jeden redukovaný skoro 2D objekt, kterému až tělo dává formu a druhý postavený na výrazné siluetě a konstrukci.“
A Vít Hilenka, skvělý krejčí z pražského Levi’s Storu v Palladiu, který je s džískami v každodenním kontaktu, se o ní téměř rozplývá: „Džíska je pro mě symbol rebélie, je to working class tuxedo. Stejně jako džíny je to statement a stejně jako džíny roste a dospívá se svým majitelem. Džíska je ikona. Džíska je Levi’s.“ U Vítka si můžete nechat doladit i svoji džísku.
 
1. černá dámská Trucker Jacket, velikost S (Thom Artway)
2. modrá dámská Trucker Jacket, velikost S (Václav Havelka)
3. modrá pánská Trucker Jacket, velikost L (Vít Hilenka)
 
levi.com       
facebook.com/levis
Zasláním e-mailu potvrzujete následující:
Uděluji v souladu se zákonem č. 101/2000 SB., o ochraně osobních údajů (dále jen "Zákon o ochraně osobních údajů") souhlas se zpracováním mou osobou zde poskytnutých osobních údajů firmě PROTIŠEDI s.r.o. jakožto správci, za účelem zařazení do databáze správce a dalšího zpracování dat ukládáním na nosiče informací a vyhodnocováním souboru údajů na dobu 10 let od udělení souhlasu. Souhlasím se zasíláním e-mailového zpravodaje Protišedi. Beru na vědomí, že mám právo přístupu k osobním údajům a další práva v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů. Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji dobrovolně a mohu jej kdykoli bezplatně na adrese správce odvolat.
Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz.

  
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.