Share |

Unikátní akce Tagtool Jam bude už ve čtvrtek

foto Adidas

 

19. května večer bude v centru Prahy unikátní výtvarná akce: graffiti umělci budou živě malovat pomocí nové technologie Tagtool.

Info od organizátorů:

ADI TAGTOOL JAM

19. 5. 2011 od 20:00 do 0:00

Jungmannovo nám., Praha 1

Přijďte se podívat na unikátní výtvarnou show v podání nejlepších českých streetart a graffiti umělců, kteří budou pomocí jedinečné technologie Tagtool nejen promítat ale své obrazy přímo naživo tvořit na fasádu domu v obřích rozměrech na Jungmannově náměstí v centru Prahy. Svoje elektronické kresby představí: iink (tvůrce Tagtool, tagtool.org), Pasta (pastaoner.cz), Point (onepoint.cz), Tron (834.cz), David87 (fotolog.com/raidr), X-dog (fotolog.com/xdoog), Funkfu (funkfu.net), Honey. O hudbu se postará DJ Layup. Prvních 400 diváků si navíc projekci bude moci užít v pohodě vsedě díky podložkám, které pro ně připravil přilehlý adidas Originals Store. Několika odvážlivcům z řad diváků bude i umožněno si před zraky všech tagtool vyzkoušet.

Co je to Tagtool?

Tagtool je performativní vizuální nástroj používaný k projekci kresby na ulici. Slouží jako VJ nástroj, nebo jako intuitivní způsob vytváření animace. Systém je provozován ve spolupráci s umělcem, umožňuje kreslení obrázků v reálném čase a animování kresby. Divák má možnost vidět vznik obrazu od samého začátku. Kreslený obraz je po celou dobu promítán na fasádu domu.

Více informací na stránkách projektu www.tagtool.org, kde se dozvíte, co lidé dokáží se svými Tagtools či dokonce, jak si vytvořit svoje vlastní. Není bez zajímavosti, že Tagtool přijede do Prahy ukázat přímo tvůrce a propagátor tohoto nástroje – iink.

V průběhu celé akce (20:00-00:00 hodin) navíc v prodejně adidas Originals Store platí VIP sleva 30% + originální dárky k nákupu. 

 

odkazy na Tagtool videa:

http://www.youtube.com/watch?v=vbsKhm-pcYc

http://www.youtube.com/watch?v=ZjU_tDClvoI&feature=player_embedded#at=122

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dc3lCZSJlzA#at=39

http://vimeo.com/19381971

http://vimeo.com/12733442

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.