Share |

Trio IMPRA objede republiku s divadlem bez hranic

foto: pořadatel akce

Improvizace, která překvapí. Herecko-improvizační trio IMPRA objede republiku s divadlem bez hranic. Zapomeňte na všechno, co si o divadelní improvizaci myslíte. Držitelé Studentské Thálie 2015 nevycházejí z předem daných témat, ale vědí, co chtějí říct. V úterý 13. března zahájí v Praze již sedmé celorepublikové turné, na kterém vám to předvedou. Má název Imprassionismus.
 
Herecko-improvizační trio IMPRA tvoří dva herci (Hanny Firla a Ondřej Král) a multiinstrumentalista (Igor Ochepovsky). Během tří let své existence stihli odjet šest turné i zabodovat v zahraničí na festivalu Cargo Theatre 2017 v Drážďanech. Tam dokázali, že jejich show nemá hranice.
 
Nemají předem dané charaktery, témata, záchytné body ani kulisy nebo rekvizity. Nedrží se jednoho žánru, kombinují skoro všechny divadelní formy. Nabízejí smích, ale i dramatické situace, které diváka můžou překvapit. „Vycházíme z hereckého kumštu, nikdy jsme nedělali, co po nás chtěli diváci. Mám rád drama, ve kterém je i humor. Život je prostě tragikomedie a naše představení jsou o životě, vychází z něj,“ říká Hanny Firla.
 
Po šesti dokončených turné – Volání divočiny (2014), Nové formy (2015), Nebuď pussyvní (2015), Nepřestávejte lovit (2016), Nebuďme ovce (2016), Imaginarium (2017) -  zahájí v pražském Pidivadle tour nazvanou Imprassionismus.
 
Ve čtyřech bodech svého manifestu improvizátoři shrnují, o čem letošní tour bude. Bude vycházet z jádra lidské přirozenosti a umělci se budou obracet a vracet ke svému vnitřnímu dítěti, ke stavu neposkvrněnosti. „Nebuďme pussyvní ovčí plniči a směřujme své životy cestou k tvůrčí individualitě. Není třeba se přitom bát lidskosti a emocí s ní spojených,“ hlásá poslední bod jejich manifestu.
 
A emoce tohle improvizační trio přenést umí! Pokud toho chcete být svědky, neotálejte s koupí vstupenek. Tour startuje již v úterý 13. března v pražském Pidivadle, kde je kapacita prostoru omezená pouze na 77 míst. Více o předprodeji naleznete na /FB EVENT/

 
Termíny:
Praha - Pidivadlo - 13.3. - 20:30
Šumperk - Divadlo Šumperk - 17.3. - 19:00
Liberec - Klub Had - 3.4.  - 20:00
Ústí nad Labem - Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem, Lidová část - Přednáškový sál - 13.4. - 20:00
Olomouc - Divadlo Konvikt - 17.4. - 18:00 + workshop
Brno - Kavárna Trojka - 24.5. - 19:30
Krásná Lípa - Kulturní dům Krásná Lípa - 26.5. - 18:00
Na závěr se chystá ještě vrchol tour, a to 29.5. v Praze
 
Manifest IMPRASSIONISMU
1. Chceme upozorňovat na povrchové vnímání reality a přispívat k rozvoji tvůrčí činnosti, která vzniká z jádra lidské přirozenosti.
2. Prohlašujeme, že existuje cesta návratu k vnitřnímu - přirozenému „dítěti“. A to i bez nutnosti požití psychotropních a jiných podobných látek. Hrát? Hrát si!
3. Imprassionistou budiž člověk, který si hraje, vědomě při tom odkládá naučené a aktivně se rozvzpomíná na stav své neposkvrněnosti. Pro náhodné kolemjdoucí může vypadat trochu jako magor, zvlášť pokud v rámci sebepoznání využívá improvizace.
4. Nebuďme pussyvní ovčí plniči a směřujme své životy cestou k tvůrčí individualitě. Není třeba se přitom bát lidskosti a emocí s ní spojených.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.