Share |

Tipos Latinos – písmo, které píše za vás

Tipos Latinos
foto: pořadatel akce

Tipos Latinos – písmo, které píše za vás
4.4.– 11.5.2013
Galerie Vernon, U Průhonu 22, Praha 7

roce 2012 proběhlo Jižní Americe 5. bienálelatinsko-americké typografie a to nejlepší něj vám Galerie Vernon ve spolupráci renomovanou českou písmolijnou TypeTogether přináší přímo do Prahy.

Výstava je součástí celosvětového  exhibičního turné a představí přes 70 vítězných plakátů z dílen argentinských, brazilských, kolumbijských, venezuelských, mexickýcha mnoha dalších studií, které se soutěže zúčastnily. Abychom zajistili skutečné propojení české a latinsko-americké typografie, rozhodli jsme se výstavu obohatit i o plakáty tuzemské, které vznikly v rámci projektu písma TYPO9010 na pražské VŠUP.

Latinsko-americká typografie zažívá poslední dvě dekády obrovský rozmach jak po kvantitativní tak kvalitativní stránce. Zejména díky inovativnímu a řemeslně zvládnutému přístupu tamních studií se z ní postupně stal fenomén, o který je zájem i na ostatních kontinentech. Tipos Latinos reprezentuje výběr těch nejlepších ukázek latinsko-americké typografie, která dnes už bez obtíží konkuruje evropským typografickým designérům. Česká republika je jednou z více než 15 zemí světa, do kterých putovní výstava zavítá. Mezi ostatní patří jednak státy Jižní Ameriky, dále Španělsko, Velká Británie, Filipíny nebo Egypt.

Cílem spolupráce je jednak představit tuto, u nás dosud málo známou, tvorbu českému publiku, ale také předat si vzájemně znalosti a zkušenosti z oblasti typografie. To umožní série připravovaných přednášek a specializovaný workshop pro odbornou laickou veřejnost, kterou zajistí významná česká písmolijna TypeTogether vedená Veronikou Buriana José Scaglione.

Věříme, že tento ojedinělý program osloví nejen odborníky, ale všechny milovníky knižní kultury a grafického designu.

Galerii Vernon
Galerii Vernon založila v roce 2001 ředitelka Monika Burian Jourdan. Už od počátku měl Vernon jasný cíl: podporovat kvalitní současné i klasické umění a představovat ho veřejnosti.
Vizí je postavit světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledat spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat, přesto je něco spojuje.

Galerii najdete na adrese U Průhonu 22, Praha 7 a otevřena je od ST, ČT, SO od 13.00 do 18.30.

TypeTogether
TypeTogether byla založena v roce 2006 typografickými designéry Veronikou Burian a Josém Scaglionem a sídlí v Praze.

http://www.type-together.com

Tipos Latinos
www.tiposlatinos.com

Děkujeme sponzorům: De'Longhi, TYGR TISK, Achour & Hájek.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.