Share |

SWAMP SAFARI OSLAVÍ 25. NAROZENINY VE VYSÍLÁNÍ RADIA 1

foto Swamp Safari

 
U příležitosti 25. výročí založení první české, resp. česko-jamajské DJs crew SWAMP SAFARI připravil autor a moderátor pořadu Reggae klub Radia 1 DJ Kaya na tento pátek 5. 6. speciální vydání s pořadovým číslem 1175 a se speciální stopáží v délce trvání osmi hodin.
Maratón rozhovorů a živě mixovaných setů plných tzv. duplates, tzn. speciálních remixů vytvořených individuálně pro konkrétního DJe, odstartuje ve 22:00 hodin a potrvá až do 6:00 hodin v sobotu ráno.
Hosty budou samozřejmě Kayovi kolegové ze Swamp Safari, Jamajčan Vincent Bobo Richards, známý též ze skupin Švihadlo a Dub.O.Net, Selecta Hroutil a Selecta Hopi. Do vysílání přijdou také „otcové zakladatelé“ české DJ reggae scény Jiří Šimsa a Tomáš Toula a.k.a. DJ Double T, kteří začali pořádat první reggae parties už na konci 80. let minulého století. Pozvání do studia přijali i reggae selectoři další generace, kteří mají ke Swamp Safari přátelský vztah, např. Boldrik, Roccaflex crew, Admirál Kolíbal, Rollandblow, Supafly a další.
Páteční noc ve vysílání Radia 1 zaplní hudební styly roots reggae, dancehall, soca, ska, rocksteady. dub ap. Protože někteří DJové dorazí do radia přímo z klubů, kde budou v pátek hrát, line up bude upřesňován on line na facebookové události tohoto vydání Reggae klubu.
https://www.facebook.com/events/342315552636272/
 
Swamp Safari Sound System založili DJ Kaya a Vincent Bobo Richards v květnu 1990.
Od původní striktní orientace na roots reggae záhy přešli k mixu všech jamajských hudebních stylů od konce 50. let minulého století až po žhavou současnost. Z tohoto důvodu má Swamp Safari typicky nezaměnitelný sound, který se v posledních letech orientuje převážně na dancehall a soca (ale ani ostatní styly nepřijdou zkrátka). Ve své sbírce mají cca 4500 originálních hudebních nosičů.
Za 25 let trvání existence prošlo Swamp Safari crew osm selectorů, včetně prokazatelně prvních dvou dívek za (mixážním) pultem, Martiny a Korduly.
V současnosti Swamp Safari vystupuje ve složení: DJ Kaya (Radio 1), Vincent Bobo Richards (Jamajka, ex Švihadlo a Dub.O.Net), Selecta Hroutil a Selecta Hopi.
Na přelomu tisíciletí Kaya s Vincentem vytvořili i „reggae farmu“ Swamp Safari Family, ve které dávali příležitost začínajícím či méně známým selektorům, zpěvákům či MCs. Časem se ze Swamp Safari Family vytvořila mezinárodní skupina spřátelených umělců, kteří příležitostně se Swamp Safari crew vystupují.
Protože jsou členové Swamp Safari již od 90. let minulého století průkopníky dancehallu v České republice, není žádným překvapením, že spolupracují i s tanečními skupinami, aktuálně se Swagga Dance Prague, jejichž členky svou přítomností a živočišným tancem oživují vystoupení „starých pánů“.
 
Swagga Dance Prague ls. Swamp Safari @ Muffin Open Air 2014:
https://youtu.be/NruPN_w4Kkc
 
Za 25 let své existence odehráli členové Swamp Safari přibližně 1500 setů v délce od jedné do dvanácti hodin non stop, vystupovali na cca 240 místech v ČR i v zahraničí. Zvláště si cení devítinásobného účinkování na festivalu Mighty Sounds, na Uprising Reggae Festivalu či RealBeatu nebo Muffin Open Air. Jako support vystoupili s hvězdami světového reggae v čele s legendární kapelou Boba Marleye The Wailers, Burning Spearem, Black Uhuru, Lucianem, Bushmanem a dalšími. Ve své sbírce duplates mají unikáty od kapel Third World, T.O.K., Ward 21, či zpěváků v čele s Freddie McGregorem, Shineheadem, Anthonym B, Alborosiem nebo Cocomanem.

Takřka čtvrt století byl Vincent frontmanem legendární reggae kapely Švihadlo a její „elektronické“ odnože Dub.O.Net. Byl také externím redaktorem časopisu Rock&Pop, v současnosti píše pro portál Reggae.cz.
DJ Kaya kromě vysílání na Radiu 1 např. moderoval festivaly Mighty Sounds, Sázavafest, Sad-Ska Fest, Muffin a mnohé další, je členem mezinárodní poroty European Reggae Contest, odborným garantem sekce Ska & Reggae Akademie populární hudby a šéfredaktorem portálu Reggae.cz.
 
Nejbližší akce Swamp Safari:
13.6. open air pod hradem Točník,
18.6. oslava 25.nNarozenin v klubu Solidní jistota (Pštrossova 21, Praha 1),
26.7. Malá scéna Paláce Akropolis.
 
 
http://www.swampsafari.org
https://www.facebook.com/swampsafari
http://www.djkaya.cz
 

 
 
Reggae klub je nejstarším pořadem Radia 1 (od 9. 3. 1991). Zároveň je i nejstarším pořadem na všech soukromých rozhlasových stanicích v Česku i na Slovensku.
S největší pravděpodobností je i nejstarším evropským reggae pořadem, který se po celou dobu své existence vysílá na jedné rozhlasové stanici. Poslouchat jej můžete na frekvenci 91,9 FM nebo on line vždy v lichý pátek, tzn. 1x za 14 dnů od 22:00 do půlnoci. Autorem a moderátorem pořadu je DJ Kaya.
 
http://www.radio1.cz/reggae

http://www.radio1.cz/djkaya
 

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.