Share |

ROXY Late Night Acoustic Chill Out Show Case

Roxy production

"Zdeněk Bína za doprovodu Honzy Urbance dodávají tuzemské akustické scéně nový rozměr. Ačkoliv už mají odehranou celou řadu koncertů po České republice i v zahraničí, stále se jedná o celkem novou záležitost. Chceme, aby nový projekt v prostoru chill out představoval exkluzivitu a jedinečnost. Hudební genialita a originalita těchto dvou muzikantů se přímo nabízí, a proto jsme rádi, že zrovna Zdeněk Bína s Honzou Urbancem se stanou tvářemi pilotního dílu projektu ROXY LATE NIGHT ACOUSTIC CHILL OUT SHOW CASE," říká Adéla Sejkorová, hudební dramaturgyně klubu Roxy.
Kytarista, zpěvák a skladatel Zdeněk Bína se zapsal do povědomí milovníků sofistikované hudby nejen působením v uznávané, a dnes již bohužel neexistující funky jazzové formaci -123 minut, ale také svou zálibou v mimoevropských stupnicích patrnou především z jeho sólových vystoupení.
Ve své mnohovrstevnaté hudbě Bína, který krom -123 minut hrával také ve Walk Choc Ice, mísí funky, blues, jazz, latino ale i cikánské nebo arabské melodie a posluchače tak bere na výpravy do hudebních sfér, jež hrají různorodými barvami a skýtají zážitky z kategorie nevšedních.
Bínův parťák Jan Urbanec, s nímž se společně veze na vlně worldgroove už od roku 2009, platí v české kotlině za jednoho z nejlepších hráčů na basovou kytaru. Dokazuje to ostatně i fakt, že během své kariéry spolupracoval s kapelami a muzikanty jako Shahab Tolouie, The Melting Point, Al Yaman, Before Breakfast a celou řadou dalších. Mezi své vzory pak Urbanec počítá např. Victora Wootena, Stanley Jordana či Bélu Flecka.
První Late Night Acoustic Chill Out Showcase začíná ve 22:00. Vstupenky pořídíte v předprodeji za 160,- Kč + poplatky. Ale bacha, kapacita je omezená!
Video:
Zdeněk Bína & Jan Urbanec Jazzinec 2010:http://www.youtube.com/watch?v=3IrV8NB-vF8

Zdeněk Bína & Jan Urbanec - Gliss, live@Jazzdock:http://www.youtube.com/watch?v=wuKItQZ0t4w

Web:

Zdeněk Bína Acoustic Project:http://www.zdenekbina.com/
FB Event:http://www.facebook.com/events/232883720112926/

Roxy:http://roxy.cz/

 
 
 
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.