Share |

Robert Vlach a Jan Melvil Publishing představili stěžejní novinku nakladatelství, knihu Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové

Představení knihy a tématu podnikání na volné noze jako společenského fenoménu se vedle autora knihy Roberta Vlacha, ujali Ján Simkanič v roli moderátora, majitelé nakladatelství Tomáš Baránek a Vít Šebor a freelanceři Michelle Losekoot, Eva Hermans a Pavel Minář jako hosté s krátkým vstupem o vlastní cestě na volnou nohu
 
Jan Melvil Publishing je nezávislé brněnské nakladatelství zaměřené na nové pracovní trendy, osobní produktivitu, růst a zdravý život podle soudobých vědeckých poznatků. Vydává jen tucet knih ročně, na jejichž výběru a produkci si dává mimořádně záležet. Vydalo bestsellery Konec prokrastinace, Mít vše hotovo (GTD), Restart nebo Čtyřhodinový pracovní týden, ale i další významné tituly, jako je Druhý věk strojů, Elon Musk či Myšlení, rychlé a pomalé.

Robert Vlach působí jako podnikatel a podnikatelský poradce se zkušenostmi z desítek projektů a více než 300 poradenských případů. Od roku 2005 se v Česku jako vůbec první publicista, konzultant a lektor věnuje systematické podpoře a popularizaci podnikání na volné noze prostřednictvím internetového portálu navolnenoze.cz. Je držitelem ocenění Živnostník roku Moravskoslezského kraje a zakladatelem prvního evropského think-tanku pro nezávislé profesionály.
-
Na volné noze - Podnikejte jako profesionálové
První kniha pro freelancery v češtině
Praha, 27. dubna 2017 – Podnikáte na sebe? Anebo s tím chcete teprve začít? Nechejte si poradit od nejpovolanějšího. Robert Vlach, známý podnikatel a konzultant vám ve své 760stránkové knize o podnikání nezávislých profesionálů na volné noze (tzv. freelancerů) poskytne přesně ty informace a zkušenosti, které potřebujete pro svůj úspěch a růst..
První kniha v češtině o podnikání nezávislých profesionálů těží ze zkušeností mnoha set českých freelancerů z desítek oborů. Nabízí osvědčené postupy a know-how pro podnikání na volné noze: základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s více než desetiletou podnikatelskou praxí. Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně (s překvapivou pointou na závěr).
Nečekejte však žádný ordinérní recept na rychlý úspěch. Autor Robert Vlach je na volné noze dlouhých 17 let a jako zakladatel úspěšného portálu navolnenoze.cz vyslechl nespočet podnikatelských příběhů s dobrým i špatným koncem, z nichž mnohé uvádí jako příklady. Ukazuje klady i zápory podnikání a doporučuje bezpečné, pomalé strategie úspěchu pro lidi, kteří jdou se svým jménem poctivě na trh a chtějí se vyhnout chybám i slepým uličkám.
Robert působí i jako poradce, takže zná problémy českých freelancerů důvěrně z první ruky. Nestaví před čtenáře vzdušné zámky a nemaluje podnikání narůžovo. Naopak, poměřuje jeho klady i zápory a doporučuje bezpečné, pomalé strategie úspěchu pro lidi, kteří jdou se svým jménem poctivě na trh a chtějí se vyhnout chybám i slepým uličkám. Zhruba třetina knihy je věnována podnikatelským strategiím a základům. Těžiště však tvoří ryze praktické kapitoly o produktivitě, IT a týmové spolupráci, o klientech, cenotvorbě, vyjednávání, marketingu, finančním sebeřízení a dalších tématech.
V knize se dozvíte

 • V čem se práce na volné noze zásadně liší od všech jiných přístupů k podnikání.
 • Proč je reputace to nejcennější, co profesionál má, jak o ni pečovat a jak ji neztratit.
 • Jak důležitá je odbornost a které vlastnosti rozhodují o úspěšnosti freelancerů.
 • Co by měl obsáhnout podnikatelský záměr, jak začít a dále rozvíjet kariérní strategii.
 • Jak se vyhnout nejčastějším chybám, které dělají i zavedení odborníci s letitou praxí.
 • Jak zvyšovat svou produktivitu pro lepší výdělek, spolupráci týmu i spokojenost klientů.
 • Co očekávají klienti (i když to přímo neřeknou) a jak o ně pečovat, aby vás milovali. 
 • Jak nastavit a postupně zvyšovat cenu odborné práce a vyjednávat o zakázkách.
 • Proč se v marketingu obejdete i bez placené reklamy a jak používat sítě, blog či web.
 • Jak předcházet rizikům, výkyvům příjmu a proč potřebujete lepší finanční sebeřízení.

Tato kniha je pro vás, pokud:

 • Jste na volné noze.
 • Jako freelancer řešíte problémy, kterým nerozumí nikdo ve vašem okolí.
 • Uvažujete o svém prvním podnikání či právě začínáte podnikat.
 • Pracujete na volné noze již dlouho a chcete si osvojit nové dovednosti.
 • Máte firmu, která stojí hlavně na vás a vašem dobrém jméně.
 • Přemýšlíte o své kariérní strategii, a kde budete za deset, dvacet let.
 • Zvažujete odchod ze zaměstnání na volnou nohu a bojíte se riskovat.
 • Studujete a nevíte, že freelancer je na tom obvykle lépe než brigádník.
 • Děláte bokovky při zaměstnání či studiu a začíná to připomínat podnikání.
 • Máte živnost, jednoho velkého klienta a touhu více se osamostatnit.
 • Spolupracujete často s freelancery a chcete jim lépe rozumět.
 • Zajímá vás podnikání na volné noze obecně, jako trend na trhu práce.
 • Chcete pracovat odkudkoli a mít větší nezávislost, volnost, svobodu.

Kniha Na volné noze má 760 stran, obsahuje celkem 45 ilustrací. Kniha vyšla v 29.3.2017 a je možné ji zakoupit za 599,- Kč a v el. podobě za 499 Kč. ______________________________________________________________________________________
O autorovi knihy:
Robert Vlach (*1978) působí jako podnikatel a podnikatelský poradce se zkušenostmi z desítek projektů a z více než 300 poradenských případů. Od roku 2005 se v Česku jako vůbec první publicista, konzultant a lektor věnuje systematické podpoře a popularizaci podnikání na volné noze prostřednictvím internetového portálu navolnenoze.cz. Je držitelem prestižního ocenění Živnostník roku Moravskoslezského kraje a zakladatelem 1. evropského think-tanku pro nezávislé profesionály.
Jan Melvil Publishing je nezávislé brněnské nakladatelství zaměřené na nové pracovní trendy, osobní produktivitu, růst a zdravý život podle soudobých vědeckých poznatků. Vydává jen tucet knih ročně, na jejichž výběru a produkci si dává mimořádně záležet. Vydalo bestsellery Konec prokrastinace, Mít vše hotovo (GTD), Restart nebo Čtyřhodinový pracovní týden, ale i další významné tituly, jako je Druhý věk strojů, Elon Musk či Myšlení, rychlé a pomalé.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.