view counter
Share |

RADIO 1 STARTUJE VYSÍLÁNÍ V PLZNI

foto: R1

Radio 1 získalo od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) první frekvenci, která mu umožňuje šířit analogový signál i mimo území hlavního města Prahy. Po zkušebním vysílání, které trvalo několik týdnů, startuje ve čtvrtek 1. prosince 2016 „ostré“ vysílání Radia 1 na frekvenci 97,5 MHz, jež umožní přijímat Radio 1 v Plzni a okolí.

 
Frekvence 97,5 MHz s výkonem 100 Wattů byla Radiu 1 přidělena již v září 2016 a licenci na frekvenci Radio 1 získalo na dobu osmi let do 10. října 2025. Vysílač spolu s anténou je umístěn ve výškové budově na adrese U Borského parku v Plzni.

 
Programové schéma Radia 1 se nebude nijak upravovat. Hlavní charakteristikou Radia 1 stále zůstává maximální otevřenost, a to jak k různorodým hudebním žánrům, tak i v přístupu k posluchačům. Vysílání Radia 1 se přizpůsobuje nastupujícím světovým hudebním trendům, ale pokaždé pouze na základě kvality a nikoli komerčních vlivů. Dnes tvoří hlavní součást programu různé formy současné elektronické a kytarové hudby. Své stálé místo ve vysílání mají i další hudební žánry (hip hop, jazz, reggae, world music, filmová hudba a mnoho dalších).
 
V programu Radia 1 nechybí specializované pořady a publicistické relace. Těžištěm vysílání ale zůstává kvalitní hudba provázená civilním projevem moderátorů, z nichž mnozí jsou známými osobnostmi domácího kulturního dění.Vysílání bude jen rozšířeno o informace z Plzně a okolí, zejména kulturního a společenského charakteru.
 
V Plzni se Radio 1 na začátku příštího roku představí večírkem, na kterém zahrají DJové Radia 1. Konkrétní datum a místo konání bude upřesněno.

 
Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM a nově na 97,5 FM, dále také po internetu. Více informací najdete na www.radio1.cz, kde jsou ke stažení i mobilní aplikace.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.