Share |

Prozpívejte se do Nového roku s Hlasohledem a Smadar Emor

foto: pořadatel akce

Příležitost učit se od nejlepších pravidelně nabízí účastníkům svých workshopů centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled. Na závěr roku si připravili originální akci, která je alternativou k mainstreamovým Silvestrovským oslavám. Možnost prozpívat a protančit se do Nového roku nabídne poslední letošní workshop Hlasohledu, který se uskuteční 30. a 31. prosince. Pod vedením mezinárodně uznávané izraelská tanečnice a choreografky Smadar Emor budou účastníci dvoudenní hlasově-pohybové dílny Melodické tělo – Já: vytváření hlasových portrétů společně objevovat sílu propojování pohybu a zvuku. „Otevřeme naše tělo jeho přirozeným podnětům a rytmům a přirozenému proudění melodičnosti. Budeme se vyjadřovat bohatým vokálním jazykem našeho vnitřního já a vyzkoušíme si krátké sólové improvizace. Budeme pracovat se starými kreolskými písněmi, abychom prohloubili svou znalost rezonancí a tělové muzikality,“ popisuje bohatý program workshopu Smadar Emor. Další informace a registrační formuláře na http://www.hlasohled.cz
 
Dílna Melodické tělo – Já: vytváření hlasových portrétů se Smadar Emor se uskuteční 30. a 31. prosince od 10 do 17 hod v prostoru Contemporary v Národním domě na Vinohradech, cena je 1750 Kč a 1550 Kč pro studenty a osoby na rodičovské dovolené. Pořadatelem je Hlasohled - centrum pro práci s lidským hlasem, vedené zpěvačkou a lektorkou Ridinou Ahmedovou.
 
Smadar Emorje tanečnice, choreografka a lektorka. Věnuje se vlastní umělecké tvorbě, ale zároveň pracuje s ostatními umělci jako terapeutka. Vystudovala Bezalelovu Uměleckou Akademii, katedru Environmentálního designu a Rubinovu Hudební a taneční Akademii v Jeruzalémě (katedra Eshkol Wachmana Pohybové notace). Své akademické vzdělání dále rozvíjela vyšším odborným studiem různých metod týkajících se pohybu jako je hlas, divadlo a alternativní léčebné metody. Ovlivnila ji především Feldenkraisova metoda, Alexandrova technika, Kontaktní improvizace (pracovala s americkými umělci jako např. Lisa, Nelson, Steve Paxton a Daniel Lepkoff) a tanec buto. Dále se učila terapii hlasem v pohybu (voice movement therapy) u Paula Newhama z Velké Británie a pracovala s Maud Robartovou. V roce 2004 Smadar založila „Centrum Synapse pro výzkum lidského hlasu”, kde jako hlavní umělecký a terapeutický nástroj používá vlastní metodou “Hlas v integraci s pohybem”.
 
 
Centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled existuje již osmým rokem. Tvůrcům tohoto projektu, který má v záhlaví motto „objevovat a otevírat svůj hlas“ se podařilo zaplnit prázdný prostor v českém kulturním prostředí tím, že vytvořili platformu pro dílny, semináře a další vzdělávací programy určené širokému spektru zájemců o zpěv, možnosti práce a průzkumu lidského hlasu - hlasovým profesionálům, pedagogům, studentům i laikům z řad široké veřejnosti. Cílem aktivit je představovat různé osobité způsoby práce s hlasem, s důrazem na kulturně specifické, mimoevropské přístupy.
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.