Share |

Prodigy, Velvet Underground i Nick Cave: jedinečné fotky z Prahy

Slavné koncerty 90. let: Výstava v pražském Popmuseu začíná 24. ledna
Prodigy v roce 1995, foto Martin Siebert / archiv Popmusea

 

Co se vám vybaví, když se řekne první polovina devadesátých let? 

Může to být kuponová privatizace. Miroslav Sládek. Bratři Helbigové. Boris Korbel. FK Drnovice a Švarc Benešov. Čekan, Wallis a Winkelbauer. Reklamy na margarín či prací prášky Lanza (košilí bílou, tou chtěl bych být) a Silan, který jediný silanizuje.

Ale také Rolling Stones, Pink Floyd či Guns N' Roses na Strahově. Paul Simon na Spartě. Velvet Underground v Paláci kultury, pardon, Kongresovém centru. Metallica v Brně, Iron Maiden v Ostravě. Nick Cave v Lucerně a následně v krčmě Thirsty Dog, proslavené jeho stejnojmennou písní. Mýtické kluby Bunkr, Repre či U zoufalců, a v nich Yo La Tengo, Tindersticks nebo Offspring.

V první polovině 90. let se česká a moravská pódia otevřela světu a klasici i novicové světového rocku a popu si na nich takřka podávali dveře. Tento proces připomíná a dokumentuje první letošní výstava pražského Popmusea. 

Jmenuje se 

PŘIŠLI VČAS (I S KŘÍŽKEM PO FUNUSE)

s podtitulem 

BYLI JSTE TAM TAKY? 

a nabízí nostalgickou procházku od Rolling Stones na Strahově 1990 k Rolling Stones na Strahově 1995 a přehlídku splněných snů českých hudebních fanoušků těch let slovem i obrazem.

Vernisáž výstavy proběhne 24.ledna 2011 od 19:00 v prostorách Popmusea v KC Kaštan. Její součástí je i premiéra unikátního střihového dokumentu - vytvořeného jen pro potřeby výstavy - ze zapomenutých hudebních pořadů té éry.

Popmuseum nabídne k výstavě i katalog, jehož součástí bude mimo jiné soupis koncertů zahraničních interpretů, kteří ve sledovaném období v Čechách a na Moravě vystoupili. Ke stažení bude po skončení výstavy na stránkách muzea.

Výstava  PŘIŠLI VČAS (I S KŘÍŽKEM PO FUNUSE) potrvá do 12.3.2011. 

Více informací na 

www.popmuseum.cz

www.facebook.com/popmuseum

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.