Share |

Předplatné knížek: Co je pro hudbu Spotify, to chce být pro české knihy Bookport

Nakladatelský dům GRADA spouští unikátní on-line knihovnu BOOKPORT®, předplatné na tisíce knih všech žánrů
 
 On-line knihovna BOOKPORT® přináší unikátní a moderní způsob čtení. Jako jediný projekt na českém a slovenském trhu umožňuje čtenářům jednoduchý a rychlý přístup ke knihám, jež mohou v rámci předplatného číst zcela bez omezení. Na projektu se již podílí několik významných českých nakladatelství a další přibývají. Aktuálně obsahuje více než tři a půl tisíce knižních titulů včetně novinek i bestsellerů ze všech žánrů na jedné webové stránce www.bookport.cz.
Moderní služba BOOKPORT® poskytuje čtenářům přístup k přibližně čtvrtině elektronických knih v České republice. A bude jich mnohem více. Kromě všech čtyř značek Nakladatelského domu GRADA obsahuje už nyní knihovna tituly z nakladatelství Portál, Epocha, Vyšehrad, Galén či Jota. „Naším cílem bylo vytvořit platformu, která umožní neomezeně číst v obrovské nabídce titulů, a to jen za cenu jedné tištěné knihy,“ říká Martin Sviták, vedoucí projektu BOOKPORT®, a upřesňuje: „oproti kamenné knihovně navíc odpadají veškeré starosti, jako jsou rezervace výpůjček, nedostupnost knih a jejich vracení a s tím spojené další poplatky, ztracený čas cestováním a těžký batoh plný knížek. S platformou BOOKPORT® můžete číst kteroukoliv knihu z nabídky, a to kdekoliv a kdykoliv chcete. Celý model lze přirovnat k Netflixu, ale pro knížky.“
S platformou BOOKPORT® je možné pracovat on-line na www.bookport.cz nebo za pomoci mobilní aplikace i bez připojení k internetu. Při přechodu z jednoho zařízení na druhé dojde k automatické synchronizaci a kniha se načte v místě, kde čtenář skončil. Aplikace je dostupná pro Android, iOS i Windows.
 
BOOKPORT® pro zábavu i vzdělání
Kromě nejnovějších titulů z oblasti beletrie tvoří nabídku BOOKPORT® rovněž populárně-naučná a dětská literatura. Studenti, školy, instituce nebo firmy pak využijí spíše nabídku kvalitní odborné literatury. Intuitivním způsobem si uživatelé mohou vytvořit vlastní knihovny (kolekce) a vkládat do nich tituly dle své potřeby, například podle zaměření, oblíbenosti, způsobu využití informací atd. Dále lze v knihách vyznačovat textové pasáže, vkládat poznámky a sdílet je s jinými uživateli aplikace nebo si přizpůsobit čtení velikostí písma či nočním režimem. „Především čtenáři odborných knih ocení mimo jiné detailní full-textové vyhledávání, které prohledává jak základní údaje o titulech, tak samotné texty knih. Tím lze snadno najít konkrétní úryvek nebo získat rychlý přehled o tématu,“ vysvětluje Martin Sviták.
 
Více na www.grada.cz a www.bookport.cz.
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.