Share |

Pražský maraton: Keňani vyhráli co se dalo, byl u toho i Spiderman

V neděli 8. května zaplnili centrum Prahy běžci - konal se další ročník Pražského mezinárodního maratonu.

Vítězem Pražského mezinárodního maratonu se stal Benson Kipchumba Barus. Keňský vytrvalec si časem 2:07:06 vytvořil nový osobní rekord.

Z Keni byli všichni tři nejrychlejší muži i nejrychlejší žena Pražského maratonu. Lydia Cheromeiová svým výkonem posunula o necelé tři minuty ženský traťový rekord na čas 2:22:34. „Trochu mi docházely síly, ale viděla jsem, že běžím rychle a na rekord, takže mě to motivovalo,“ řekla v rozhovoru pro Českou televizi.

Také čeští reprezentanti se ukázali ve výborné formě. Za muže doběhl nejrychleji Petr Pechek s časem 2:18:28, kterým překonal svůj osobní rekord. Mezi ženami potvrdila svou perfektní formu Radka Churáňová, když proběhla cílem v čase 2:53:12.

Na start maratonu se postavilo více než 8500 běžců ze všech koutů světa. Jeden z běžců například celý závod absolvoval v převleku za Spidermana. V cíli se pak svěřil, že prohrál sázku a trestem bylo právě absolvování Pražského maratonu v kostýmu.