Share |

Praha Noir jako audiokniha: Poslechněte si ukázku

Detektivní a tajuplné povídky 14 předních českých autorů PRAHA NOIR vyšly jako audiokniha v podání 14 herců - jsou jimi mj. Hynek ČermákDavid NovotnýJan DolanskýHana MaciuchováJan VondráčekMartin MyšičkaJan Vlasák a další. Objevte na vlastní uši atmosférická zákoutí potemnělé Prahy plná kriminálních živlů a jen obtížně vysvětlitelných záhad.
 
O audioknize:

Kolik tváří mají pražské zločiny, záhady a tajemství? Čtrnáct českých autorů přijalo výzvu nabídnout na tuto otázku odpověď a navázat tak na bohatou tradici kriminálních a tajemných příběhů s pražskými náměty - čtrnáct herců přijalo hozenou rukavici a vypráví jejich povídky s detektivní či mysteriózní zápletkou tak, že budete špicovat uši. S Milošem Urbanem a Hynkem Čermákem se vydáme na Karlův most, s Michaelou Klevisovou a Janem Vondráčkem na žižkovské nákladové nádraží, v akčních příbězích Štěpána Kopřivy a Martina Goffy navštívíme Hostivař, kde čeká Viktor Dvořák, a Vyšehrad, kde potkáme Davida Novotného. Petr Stančík s Lukášem Hlavicou nahlíží do tajemného světa někdejšího Židovského Města, Petra Soukupová líčí v podání Pavly Beretové nevysvětlitelné zmizení ve Stromovce, Kateřina Tučková zkoumá s Hanou Maciuchovou temnou minulost starého domu na vltavském nábřeží… Objevný soubor uspořádal literární kritik Pavel Mandys.

Kateřina Tučková: Život a dílo baronky Mautnicové - čte Hana Maciuchová
Miloš Urban: Mizení na mostě - čte Hynek Čermák
Michaela Klevisová: Lepší život - čte Jan Vondráček
Ondřej Neff: Opukový kruh - čte Martin Myšička
Markéta Pilátová: Všechny starý převleky - čte Jan Vlasák
Petr Šabach: Večer tříkrálový aneb cokoli chcete - čte Jaromír Dulava
Martin Goffa: Tři mušketýři - čte David Novotný
Jiří W. Procházka: Mrtvá holka z čerťáku - čte Alexej Pyško
Michal Sýkora: Percy Thrillington - čte Petr Stach
Irena Hejdová: Olda č. 3 - čte Martina Hudečková
Štěpán Kopřiva: Amatéři - čte Viktor Dvořák
Petra Soukupová: Další nejhorší den - čte Pavla Beretová
Petr Stančík: Kabinet sedmi probodnutých knih - čte Lukáš Hlavica
Chaim Cigan: Zázračný amulet - čte Jan Dolanský
 
Náš pohled na knihu:
Po Brooklynu, Bostonu, Londýně, Paříži, Helsinkách či Teheránu a mnoha dalších městech celého světa konečně vychází i pražská sbírka noir - soubor čtrnácti detektivních povídek současných českých autorů, které se odehrávají na různých městech hlavního města. 
Pozoruhodné dílo uspořádal Pavel Mandys, který povídky přehledně rozčlenil do čtyř okruhů. Například v části Ostří hoši nás Martin Goffa zavede na Vyšehrad, v Praze magické prozkoumáme Malostranské náměstí s Ondřejem Neffem, Stíny minulosti pronásledují (nejen) hrdinku Kateřiny Tučkové v domě na Masarykově nábřeží a V ohrožení se ocitají postavy stvořené Petrou Soukupovou či Petrem Šabachem.
Kniha je jedním z nejlepších literárních počinů roku 2016 jak obsahem, tak formou. Nabízí rychlé a pohodlné seznámení se čtrnácti úspěšnými současnými českými autory, milovníkům Prahy ukáže netypický pohled na jejich oblíbená místa i místa jim dosud neznámá, graficky je rovněž velmi podařená.

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.