Share |

Pozdní sběr již po sedmé v Rock Café

foto: PR

Festival Pozdní sběr bude probíhat v sobotu 9. listopadu od 15 hodin v pražském klubu Rock cafe a kromě hudebních vystoupení (Monika Načeva a Justin Lavash, The Prostitutes, Petr Nikl, Bran, Luno a další) nabídne také divadlo (Loutky bez hranic, Autobuf), literaturu (přehlídka autorských knih) a v neposlední řadě originální festivalové tržiště – různé stánky s občerstvením, oblečením, knihami, dokonce i dětský koutek – to vše v prostorách klubu Rock Café.

Multižánrový festival Pozdní sběr, který ve svém názvu skrývá charitativní záměr: „sesbírat“ co nejvíce peněz pro určitou nadaci či neziskovou organizaci, se za léta svého fungování zabydlel v pražském klubu Rock Café na Národní třídě. Organizace, pro kterou je festival pořádán, získá podporu nejen finanční, ale také v podobě publicity a prostoru pro zviditelnění dané problematiky.

V minulosti obdržely od organizátorů výtěžek například tyto organizace a nadace: Dětské krizové centrum, Nadace Jedličkova ústavu, Prolomené ticho či Klub nemocných cystickou fibrózou.

 
Na festivalu bude nejen hudba
Festival Pozdní sběr bude probíhat v sobotu 9. listopadu 2013 od 15 hodin a kromě hudebních vystoupení (Monika Načeva a Justin Lavash, The Prostitutes, Petr Nikl, Bran, Luno a další) nabídne také divadlo (Loutky bez hranic, Autobuf), literaturu (přehlídka autorských knih) a v neposlední řadě originální festivalové tržiště – různé stánky s občerstvením, oblečením, knihami, dokonce i dětský koutek – to vše v prostorách klubu Rock Café.

Moderátorské funkce se již potřetí s pohotovou nonšalancí zhostí Ester Kočičková. Nutno říct, že festival si za těch několik let své existence získal poměrně široký okruh návštěvníků, kteří si navykli na něj chodit nejen kvůli jistotě kvalitního hudebního (či obecně kulturního) zážitku, ale i kvůli jistotě dobrého pocitu, že jejich peníze vložené do vstupenky budou prospěšně využity. Plných 100 % z ceny vstupenky se totiž odevzdává zvolenému subjektu.

 

Peníze pomůžou v začátcích života
Sedmý ročník  festivalu bude věnován obecně prospěšné společnosti Rozlet, která podporuje mladé lidi pouštějící brány dětského domova, vržené do reality všedního života. „Věk okolo 18 let, čerstvá zkušenost s odchodem z dětského domova, minimální vzdělání, žádné pracovní zkušenosti, nereálné představy a očekávání," takto popisuje stav těchto mladých lidí sama organizace.

Těmto lidem se snaží být v začátcích samostatného života přístavem, do kterého se mohou kdykoliv vrátit, zažádat o radu, o zázemí, popovídání si. V rámci provozu sociální firmy Café Bazaar získavají mladí lidé první pracovní zkušenosti, dovednosti a praxi, nezbytné pro nalezení trvalého zaměstnání. Hlavní snaha pracovníků Rozletu spočívá v tom udělat z těchto mladých lidí soběstačné a fungující jedince nezávislé na sociálních službách.
 

Více na www.pozdnisber.net


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.