view counter
Share |

PKF / Prague Philharmonia vystoupí v Lobkowiczkém paláci s fenomenálním Stefanem Dohrem

 
Hudební těleso PKF – Prague Philharmonia si v rámci své abonentní řady A připravilo dvojici koncertů s podtitulem Hraběcí večírek. Ojedinělé koncerty se uskuteční na začátku prosince v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě a představí se na nich jeden z nejlepších hornistů současnosti, virtuózní hráč Stefan Dohr. „K uskutečnění koncertní série jsme velmi rádi přijali pozvání pana Williama Lobkowicze. Kromě hudby bude památná i díky krásnému prostředí paláce a panoramatickému výhledu na Prahu,“ míní Radim Otépka, ředitel PKF – Prague Philharmonia. 
V prosincové koncerty se Lobkowiczký palác rozezní díly italských a rakouských skladatelů. Konkrétně se jedná o Mozartův Koncert pro lesní roh a orchestr, Rossiniho Sonatu pro smyčce nebo Antiche danze ed arie od Ottorina Respighiho. „Ozdobou Hraběcího večírku bude Stefan Dohr, fenomenální první hornista Berlínských filharmoniků, s nímž náš orchestr již úspěšně spolupracoval. Repertoár jsme volili tak, aby sólista dostal hodně prostoru a ukázal tuzemskému publiku, proč je ve světě tak uznávaným muzikantem,“ vysvětluje Otépka. Koncerty se konají 1. a 2. prosince v Lobkowiczkém paláci a začínají v 19.30 hodin.
Koncerty v Lobkowiczkém paláci jsou součástí abonentní řady A. Pro všechny návštěvníky s platnou vstupenkou na kterýkoliv z koncertů připravila PKF – Prague Philharmonia ve spolupráci s Lobkowicz Event Management nabídku zvýhodněného vstupného (100 Kč) do expozic Muzea Lobkowiczkého paláce. Prohlédnout si v něm mohou uměleckou sbírku rodiny Lobkowiczů, která patří k nejstarším a nejrozsáhlejším v České republice. Její součástí jsou umělecké předměty, keramika, zbraně, ale také obrazy světových malířů jako Brueghel, Canaletto a Velázquez. Důležitou součástí kulturního dědictví rodu je také slavná lobkowiczká hudební sbírka, v níž se nalézají mimo jiné  vzácné partitury a autografy Beethovena, Mozarta nebo Rossiniho.
________________________________________________________________________________________________
O PKF – Prague Philharmonia:
PKF – Prague Philharmonia vznikla v roce 1994 z iniciativy dirigenta Jiřího Bělohlávka pod názvem Pražská komorní filharmonie. Dnes patří mezi nejrespektovanější orchestry v České republice a vybudovala si vynikající renomé i ve světě. Od počátku sezony 2015-2016 se postu šéfdirigenta a hudebního ředitele ujal významný francouzský dirigent Emmanuel Villaume a nahradil tak po sedmi letech Jakuba Hrůšu. Stěžejní repertoárovou oblastí zůstává hudba vídeňského klasicismu, skladby Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena. Orchestr je pravidelně zván na mezinárodní hudební festivaly a koncertuje v předních světových sálech například v Japonsku a Omanu. Natočil přes 60 kompaktních disků pro domácí i zahraniční hudební vydavatelství. PKF – Prague Philharmonia vystupuje s finanční podporou Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR. Více na www.pkf.cz .

 

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.