Share |

PhotoMeetPoint 2013: přehlídka nekomerční fotografie začíná 13.5.

foto: pořadatel akce

V pondělí 13. května bude v pražském kongresovém centru slavnostně zahájen druhý ročník přehlídky nekomerční fotografie, PHOTOMEETPOINT 2013. Záštitu nad dobročinně zaměřenou výstavou amatérských i profesionálních fotografů z celého světa převzal Robert Vano. Expozice bude k vidění do 6. prosince.

Celkový výtěžek z prodeje fotografií a dobrovolného vstupného poputuje vybraným charitativním organizacím. „Výstava je vzhledem ke své délce a různorodosti tvůrců rozdělena do 4 samostatných tematických celků. Každá z těchto částí si vybrala nadaci, které svou tvorbou pomáhá.“, říká ředitel přehlídky, Květoslav Vršovský. „Nadací, které pomáháme v rámci prvního kola, je známé hudební uskupení Šimona Ornesta – The Tap Tap“, dodal.

Tváří a patronem projektu se stal Robert Vano. Součástí zahajovacího programu je kromě vystoupení The Tap Tap také křest speciálního výročního časopisu motejlek.art – 101 nejlepších česko-slovenských aktů. Mezi pozvanými jsou známí fotografové Gabina Fárová, Vlastimil Kula a Pavel Mára, nebo Iva Nesvadbová a Milan Jaroš, pořadatelé Art Prague a Prague Photo. První kolo s tématem „Krajina, člověk, město“ potrvá do 22. června, kdy naváže nová instalace na „Volné téma“.

Výstava PHOTOMEETPOINT 2013 je realizována v rámci projektu Cargo Gallery. Akci podporují hlavní město Praha, Kongresové centrum Praha, Ústecký kraj, společnosti Eizo, HP, Fotopátračka a Pizza Go Home a PEPR Consulting. Mediálním partnerem je Český Rozhlas Regina.

Projekt PHOTOMEETPOINT 2013 je rozdělen do čtyř samostatných výstav:
- 13. 5. – 22. 6. Téma: „Krajina, člověk, město“ – The Tap Tap
- 24. 6. – 30. 8. Téma: „Volné téma“ – Caballinus, občanské sdružení pro hipoterapii
- 2. 9. – 1. 11. Téma: „Akt“ – Škola SPM Modrý klíč
- 4. 11. – 6. 12. Téma: „Bytost“ – APLA, asociace pomáhající lidem s autismem

Vernisáž začíná v 19:00.

Více na www.photomeetpoint.cz


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.