Share |

Nová tvář Microny - kanceláře pro podnikatele i ateliéry pro umělce

foto: pořadatel akce

Pražská správa nemovitostí (PSN) nově začlenila do svého portfolia nepřehlédnutelnou dominantu pražských Modřan – kancelářskou budovu Microna. K dispozici jsou tak nyní nejen klasické kanceláře pro podnikatele, ale i jedinečné ateliéry pro umělce. Pražská správa nemovitostí se tak snaží pomáhat mladým umělcům a vytvořit pro ně inspirativní prostředí, kde mohou spolupracovat i v rámci umělecké komunity.
 

Netradiční komerční projekt Microna koupila Pražská správa nemovitostí v lednu 2013. Budova má celkem 11 podlaží a k dispozici jsou zde kancelářské prostory a prostory pro ateliery od 16m2 do 7000m2 a skladové prostory od 16m2 do 900m2. „Díky nové Microně můžeme nabídnout kvalitní prostory za dostupnou cenu. Vzhledem k aktuálnímu velkému zájmu o tyto prostory věříme, že bude budova do roka kompletně pronajata “ říká František Jiránek, ředitel komerčních projektů Pražské správy nemovitostí
 
Microna  již má své první zajímavé nájemce. Celé patro si zde pronajala například společnost, která šije kostýmy pro seriál Borgia. Páté patro budovy slouží především mladým nadějným umělcům a najdete zde také studio Graftis. Novým přírůstkem pražské umělecké scény je společnost Art Salon S, která zde pro veřejnost otevře od 13.9. do 10.11.2013 od 14:00 do 20:00, v budově Microna, Československého exilu 1888/4, Praha, výstavu „Heaven&Hell“ na ploše 1200 m2 v jedenáctém patře budovy. Na výstavě se představí umělci Tomáš Němec, Monika Žáková, Kateřina Smolíková, Matouš Tichý, Jan Grombiřík, Martin Salajka, Pavel Příkaský, Michaela Maupicová, Tomáš Predka, Barbora Maštrlová, Hana Famfulíková a další...
 
Mezi největší benefity Microny patří vlastní recepce, ostraha, možnost vstupu do budovy 24 hodin denně 7 dní v týdnu, možnost využití zasedacích místností pro všechny nájemníky, vlastní parkování přímo před budovou, nákladní výtah a například i variabilita uspořádání kanceláří a možnost jejich dalších úprav.  Budova má také dobrou dopravní dostupnost, zejména napojení na Jižní spojku, ale také je zde zastávka MHD, kam jezdí autobus i tramvaj.
 
Historie budovy
 
Původním vlastníkem objektu byl národní podnik a posléze koncernový podnik Mikrotechna Modřany. Historie sahá až do r. 1925, kdy byl založen za účelem výroby a vývoje leteckých přístrojů a letecké techniky. Společnost se pak průběžně rozvíjela a rozšiřovala i svůj výrobní program. Po znárodnění pak byla pro československý letecký průmysl z oblasti přístrojové techniky monopolním dodavatelem. Pro vysokou technologickou náročnost a její další rozvoj v původních prostorách závodu již tyto podmínky přestaly vyhovovat, a proto bylo na začátku 80. let rozhodnuto o rozsáhlé investiční výstavbě na přilehlých sousedních pozemcích.
 
Na jaře r. 1994 byl koncernový podnik rozčleněn a následně privatizován. Areál s etážovou budovou Microna a příslušenstvím pak v r. 1995 Fond národního majetku ČR ve výběrovém řízení prodalskupině Properties Modřany, s.r.o.V roce 1998 proběhla přestavba a jediným nájemcem se stala společnost Telecom, která zde sídlila až do roku 2004. 
 
Pražská správa nemovitostí se snaží podporovat především mladé umělce a právě Microna je jedním z prvních projektů, kde budou mít tito umělci možnost tvořit, vzájemně spolupracovat a inspirovat se v rámci jednoho unikátního prostoru.
 
O Pražské správě nemovitostí
 
Pražská správa nemovitostí, spol. s r.o. působí na realitním trhu již od roku 1991.Společnost nabízí svým klientům velkou škálu nemovitostí zastoupenou novými byty, byty v činžovních domech a vilách, nebytovými prostory a kancelářemi. Do portfolia společnosti patří i činžovní domy, činžovní vily, hotely a administrativní a výrobní objekty určené pro bezpečnou investici. K prodeji nabízí přes 100 bytových jednotek a přes 70 již pronajatých bytů určených k investici s velice zajímavým výnosem. V rámci pronájmu pak disponuje 200 000 m2 nebytových prostor. Pražská správa nemovitostí má všechny nemovitosti ve svém přímém vlastnictví a je tak schopna poskytnout klientům veškeré informace vztahující se k nabízené nemovitosti. To společnost velice významně odlišuje od realitních kanceláří a dalších realitních zprostředkovatelů. Pražská správa nemovitostí nabízí svým klientům také kompletní servis - od zajištění úvěru, přes rekonstrukci bytu, až po správu nemovitosti.Rozsáhlé spektrum nemovitostí a služeb umožňuje společnosti najít pro klienta tu správnou nemovitost, v lukrativní lokalitě a za těch nejlepších podmínek.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.