Share |

Nezavislý film ROOTS IN EGO v prosinci v Praze v Crossu

ROOTS IN EGO aneb Kde se v lidech bere zlo? Zcela bez sponzorů natočila filmařka, dříve vjka s pseudonymem 113kw, 35 minutový hraný film z prostředí současné elektronické hudby. Film, odehrávající se v pražské čtvrti Žižkov, byl po uvedení v paláci Akropolis a kině Aero promítán v několika dalších městech ČR, ve spojení s party s djs., také byl ve formě kinostanu uveden na hudebních festivalech, např. v rámci největšího světového drumandbassového festivalu Let it roll. V říjnu byl uveden spolu s párty v Austrálii v rámci Českého a slovenského filmového festivalu Západní Austrálie. V prosinci se na film můžete podívat v klubu Cross, kde bude promítán zdarma v rámci techno pondělku, spolu s djs, souvisejícími s filmem. Po celý prosinec bude v kavárně viset také putovní výstava, plná děl od umělců – grafiků, designérů a návrhářů kostýmů, podílejících se na filmu. 4. 12. večer plný elektronické hudby, drog a filozofie!
 
Hraný komediálně dramatický film Roots In Ego se odehrává na Žižkově. Žižkov je možná na první pohled šedivý, ale v jeho středu stojí vysílač, který je jako raketa, co člověka vystřelí přímo do kosmu. A přesně tam ráda cestuje naše žižkovská parta kamarádů; palivo, chuť ani vyladěný rytmus v srdci jim nechybí. Každý z nich se nachází v jiné životní situaci, jedno však mají společné – odmítají být jen odevzdanými sluhy systému, chtějí vidět dál a hloub a chtějí se u toho bavit. Jejich vztahy se postupně zamotají a skrze bizarní kolotoč událostí vše směřuje ke krátkému osvícení, ale taky krutému vyvrcholení…
 
Krátký nezávislý film režisérky a scénáristky Kristiny Weiserové (113kw) se ptá, kde se v lidech bere negativní energie a kde pramení zlo? Název si vypůjčila z knihy Perspektivy od britského filozofa Paula Bruntona. Hravým stylem navazuje na britské filmy o taneční generaci a vtahuje diváky do kolotoče mejdanů, drog a pocitů nekonečné svobody… a taky ztracené nevinnosti, samoty a paranoie. Ukazuje se, že dobro a zlo jsou jen pojmy, kterým dávají smysl malé každodenní činy.
 
O projektu: Roots In Ego je krátký nízkoropočtový film a vysněný projekt režisérky Kristiny Weiserové (113kw) vzniklý díky spojení nadšenců a profesionálů. Mozaika příběhů z prostředí alternativní taneční kultury sází na původní českou hudbu a taky na autentické herecké obsazení. V hlavních rolích se představí Eva Kavanová jako mladá a trochu naivní Natálie, Štěpánka Pencová, herečka malého vzrůstu, jako její starší sestra Karolína, Radovan Klučka jako DJ Lubosh Roll, Jaromír Míra Nosek, coby pořadatel prodělečných undergroundových parties Oskar, Michal Dudek jako Martin Princ, týpek, co se cítí být nekonečně nad věcí, nebo DJ Kanjacca v roli djky. O původní hudbu se postaral proslulý Varhan Orchestrovič Bauer. Svými tracky do sountracku přispěli třeba Keygen Kaotic, Dave.LXR, Mikkim, Merak, DJ Loutka, nebo Messenjah a Cocojammin a další.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.