Share |

Největší open air festival United Islands České Spořitelny 2014 se vrací k řece

foto: pořadatel akce

Největší pražský multižánrový festival se příští rok bude konat v termínu 19. – 21. června. V letošním roce, kdy festival slavil desáté narozeniny, dorazilo přes šedesát tisíc návštěvníků. Kvůli povodním, které zatopily původně plánované lokace Střeleckého ostrova, Kampy, Petřína a Kinského zahrady, se festival narychlo přesunul do parku Ladronka. Pro jedenáctý ročník pořadatelé plánují návrat zpět k řece, do centra města.
 
I přes kladné odezvy na konání festivalu v parku Ladronka, plánují pořadatelé návrat zpět na lokality, kam akce patří: Kampa, Střelecký ostrov a Kinského zahrady. O návratu do historického centra města jednají se zastupiteli MČ Prahy 1. „Jednání o přesném umístění akce se zatím protahuje. S jistotou můžeme o umístění festivalu říci pouze to, že náš plán je nyní takzvaně na vodě. Nevzdáváme to. Na začátek příštího roku máme naplánované další kolo jednání se zástupci radnice Prahy 1. Věříme, že tradiční akce se bude dál rozvíjet na místech, kde vznikla. Za velkou výzvu v roce 2014 považujeme Střelecký ostrov. Budeme rádi, pokud bude dál fungovat jako místo pro společenská setkávání. Navíc bychom rádi dokázali, že po skončení festivalu bude ostrov vypadat jako před jeho začátkem. Nicméně, vzhledem ke zmenšení kapacity ostrova po rekonstrukci plánujeme přesun hlavní scény do Kinského zahrady na Praze 5. Cílem festivalu je vedle představení nových hudebních objevů také oživování známých i méně známých míst v centru pro obyvatele celé Prahy,“ doplnil k jednání o nových lokalitách organizátor festivalu David Gaydečka. 
 
Hlavní hvězdy a zahraniční objevy festival oznámí v březnu příštího roku. Do nového roku již nyní festival představil jedenáctku tuzemských kapel, o kterých se bude podle organizátorů mluvit. Mezi objevy pro rok 2014 jsou mimo jiné kapely Nylon Jail, Vložte kočku, Voila!, Lanugo, Kieslowski, Palermo nebo Love Earth. Většina z nich koncertovala na minulých ročnících Klubové noci nebo open air části festivalu. Pro kapely, které si chtějí na festivalu zahrát, připravili pořadatelé na webu www.unitedislands.cz novou cestu, jak se k účinkování na festivalu snadno přihlásit. Stejně jako v letošním roce, budou pořadatelé pokračovat v koncertní sérii, v rámci které v letošním roce vystoupili britští rockeři O.Children, americký bluesman Joe Bonamassa, alžírský hudební rebel Rachid Taha, znovuobnovený projekt Mariána Vargy, Fedora Freša a Pavola Hammela Zelená pošta nebo vyprodané vánoční koncerty Michala Prokopa a folk-rockového objevu Zrní.  
 
Video z desátého ročníku 2013 najdete zde.
 
 
United Islands České spořitelny 19. – 21. června 2014
www.unitedislands.cz


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.