Share |

Nedělní tip na knihu: Cat Clarke - Jako v pavučině

26letá Cat Clarke debutuje knihou Jako v pavučině.
Britská autorka se s ní ve své domovině vyšvihla na vysoká místa v prodejních žebříčcích. V češtině vyjde kniha 10. 10. v nakladatelství NAVA.
Anotace od nakladatele:

Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá středoškolačka Grace, která se probudí v bílém pokoji a poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic jiného než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla navždy zapomenout.
Celý měsíc Grace sní své sny, zachycuje svůj život na papír a my se tak dozvídáme více o ní samotné, jejím vztahu s matkou, s nejlepší kamarádkou i o klukovi, s kterým začala chodit. Jak se před námi její zamotaný život postupně rozplétá, vychází najevo, že ti, kteří jsou jí blízcí, nejsou vždy takoví, jakými se zdají být. Její nejlepší kamarádka, která s ní nechce sdílet svoje trápení, kluk, do něhož je strašně zamilovaná, ztráta otce a šokující odhalení, jež ji dovedlo k tomu, že jí do života vstoupil Ethan, její věznitel. Stále však zůstává cosi nevyřčeného.
Z ohlasů britského tisku:
Napínavé s skutečně působivé čtení od začátku do konce. Mizz Vynikající a velice odvážný debut. Books for Keeps
Nestává se často, abyste chtěli knihou proletět jako o závod, jen aby se před vámi co nejdřív objevilo rozuzlení příběhu. Birmingham Post
Fascinující a vzrušující četba. Belfast Newsletter
Silný a strhujíc příběh o lásce a zradě v místech, kde by to nikdo neočekával. Grace je vypravěč, na něhož se nedá zapomenout. Jakmile jsem začala číst, nemohla jsem knihu odložit. Courtney Summersová, spisovatelka


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.