Share |

Na květnové Flow se představí Miss Kittin

foto: pořadatel

Po dubnové krásce z Ruska Nině Kraviz se v květnu na klubové noci Flow představí další headlinerka. V sobotu 12. 5. se v ROXY těšte na DJane, producentku a divokou performerku z Paříže. Těšte se na Caroline Hervé aka Miss Kittin. Dále zahrají rezidenti Flow Roman Rai a Fatty M, jež na hlavní stage doplní talentovaný DJ Matty B, kterého si vybrali sami rezidenti v rámci akce "Flow hledá nové talenty!". V Chill outu zahraje dvojka Ondrej Psyla & Zjook, Vjovat bude Pexi.

Charakterizovat francouzskou rebelku tvořící pod pseudonymem Miss Kittin je věc nelehká. Už od počátků své kariéry, které se datují do poloviny devadesátých let 20. století, se v její muzice mísí celá řada žánrů a stylů. Ostatně fakt, že, ještě než přičichla k elektronice, vyrůstala na Genesis, Supertramp, Milesi Davisovi, Pink Floyd nebo The Beatles, mluví sám za sebe.

Společně se svým dlouholetým produkčním partnerem známým coby The Hacker se díky trackům jako Frank Sinatra nebo 1982 (vyšly na jejich společném opusu First Album v roce 2001) stala na přelomu tisíciletí jedním ze známých jmen electroclashe.

Svázanost hudebními škatulkami ale Caroline nikdy nebrala moc vážně. Důležitý je pro ní především výsledný sound, což dokládají i její kolaborace se jmény jako Sven Väth, Felix Da Housecat, Steve Bug nebo Antonio Electric, stejně jako společné album s Golden Boyem Or (2002) i její sólový debut I Com (2004).

Podobně nesvázaný jako její hudební záběr je i Carolinin vokální projev pohybující se někde na pomezí klasického zpěvu, rapu a nespoutaného řevu. Jinými slovy - je to prostě svým způsobem punkerka i rozjívená pohádková víla.

Samostatnou kapitolou je pak její přístup k DJingu jako takovému, pro nějž je charakteristický především skvělý výběr a jeho intuitivní přizpůsobení atmosféře party. Od Miss Kittin tak můžete čekat jak tvrdé techno, ravové klasiky, acid nebo věci vycházející z chicagského a detroitského soundu. "Miluju DJing, je to pravděpodobně ta nejlepší věc, kterou ve svém životě znám. Je to velká legrace a dělá mě to naprosto svobodnou," říká k tomu sama Miss Kittin.

Carolinino charisma a zajímavý hudební vkus je signifikantní ale samozřejmě i pro její vlastní produkci. Dokazuje to jak její druhé sólové album Batbox (2008) s peckami jako Kittin Is High, Grace nebo Wash"n"dry, tak druhé společné album s Hackerem s prozaickým názvem Two z roku 2009.

Dle informací z jejího webu by se navíc diskografie Miss Kittin měla letos rozrůst o další, zatím bezejmenné sólové album. Dá se tedy očekávat, že nějaká z novinek téhle Francouzky by mohla zaznít i v sobotu 12. 5. na Flow v ROXY.

Klub bude otevřen od 22:00. Vstupenky koupíte v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Ticketsream za 200 czk + poplatky, na místě budou stát 300 czk.

Miss Kittin: http://www.misskittin.com/

FB Event: http://www.facebook.com/events/251103641652565/

ROXY: http://roxy.cz/


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.