Share |

Mystic Sk8 Cup 2012 už se blíží

pořadatel

Již 18. ročník závodu proběhne ve dnech 13.-15. července 2012 ve Skateparku na ostrově Štvanice v Praze. Závod je zařazen do série Světového poháru ve skateboardingu – World cup skateboarding 2012 (WCS) jako jedna z šesti evropských zastávek v letošní sezóně (Itálie, 2x Francie, Estonsko, Anglie, Praha).

Od pátku do neděle budou nejlepší světoví jezdci závodit v disciplínách streetstyle, bowl (bazén) a best trick o $30.000. Dívky závodí pouze v disciplíně streetstyle o 2.500 USD. Závod se řídí pravidly kanceláře World Cup Skateboarding, která zajišťuje rozhodčí, zpracovává výsledky a započítává je do průběžného pořadí světového poháru ve skateboardingu.

Nové překážky pro street jsou každoročně postaveny podle posledních trendů, aby inspirovaly k výkonům, které posunují limity skateboardingu. O jejich navržení a stavbu se postaral tradičně Radek Teichmann z Mystic Constructions ve spolupráci s ikonami skateboardingu, jakými jsou Dave Duncan nebo Brian Patch. Street. Bowl a tribuny pro diváky jsou zastřešené.

„Díky divákům z celého světa, kteří svou znalostí skateboardingu vytvářejí zcela jedinečnou atmosféru, se nám daří na Mystic přilákat ty nejlepší světové jezdce. Mystic Sk8 Cup je mezi profesionálními jezdci považován za prvotřídní světový závod a patří zároveň k oblíbeným prázdninovým akcím v Praze,“ říká Tomáš Rejman, šéf organizačního týmu závodu.

Česko bude reprezentovat 20 nejlepších jezdců kvalifikovaných na základě průběžných výsledků Českého skateboardového poháru. České publikum bude zvědavé na jízdy Maxima Habance, vítěze MSC 2010 v disciplíně streetstyle, Tomáše Stejskala, který se v loňském roce umístil na 3. místě ve streetstyle a zároveň se stal Mistrem ČR ve skateboardingu v roce 2011 ve stejné disciplíně. Konečně také na Martina Juráška, který v loňském roce skončil druhý v disciplíně bowl.

V pátek se jede předkvalifikace streetstyle pro nekvalifikované evropské jezdce, z té postupuje 20 jezdců do sobotní kvalifikace. V sobotu se jede také kvalifikace v disciplíně bowl. Semifinále v obou disciplínách proběhne v neděli odpoledne. Finále v bowlu se jede v 17 hod. a ve streetu v 18.30 hod. Závody zakončí divácky oblíbená disciplína best trick kde se jezdci snaží odjet ty nejnáročnější triky. Předání cen a prize money bude po 20 hodině.

Pro návštěvníky je kromě závodu připraven i bohatý doprovodný program (restaurace, bary, stánky se skateboardovým vybavením, živé koncerty a djs). Všechny doprovodné akce jsou umístěny na louce v Relax zóně, která bude propojena se streetem a bowlem velkoplošnou obrazovkou. Odtud mohou návštěvníci sledovat přímý přenos závodů a zároveň poslouchat koncerty kapel, takže deky a děti s sebou!

Závod bude v sobotu a v neděli přenášen live na oficiálních stránkách www.mysticsk8cup.cz, kde můžete najít další informace včetně předprodeje lístků a programu.

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.