view counter
Share |

Kultovní The Underground Youth zahrají v Praze

Kultovní The Underground Youth vystoupí ve smíchovském klubu Underdogs’
 
Kapela The Underground Youth vystoupí v Praze v pátek 2. března. Předkapelami budou post-punkoví Suir z Frankfurtu a post-rockoví Flash The Readies z Olomouce. V Čechách již vystoupili v Rock Café, Kabinetu Múz v Brně a v roce 2017 vyprodali Café V lese. Jejich třetí pražský koncert se uskuteční v undergroundovém prostoru Underdogs’ na Smíchově.
 
S originální směsí temně psychedelických, příjemně vábivých, post punkových tónů odjela kapela několik dlouhých turné po Evropě. V minulém roce se přesídlila do Berlína, mají totiž rádi berlínskou atmosféru a inspiraci. Kromě inspirace Berlínem, která doprovázela už poslední album What Kind of Dystopian Hellhole is This?, se ale nechávají inspirovat také kinematografií a literaturou. Pokud bychom hledali inspirace z hudebního světa, pak jsou to bezpochyby The Brian Jonestown Massacre, Spacemen 3, The Velvet Underground, nebo Nick Cave a Bob Dylan.
 
Jako předkapela se představí duo Suir založené ve Frankfurtu. V neustálé souhře kytar a syntetizérů podporované minimalistickými elektronickými drumbeaty a melancholickými texty, produkují atmosférickou kinematografickou hudbu. Tento sametový, hluboký zvuk se pohybuje mezi post-punkem, shoegaze, dark wave a art-punkem.
 
Z českých kapel přijali pozvání Flash The Readies. Olomoucká post-rocková kapela není na pódiu žádným nováčkem. Po více než 10 letech hraní vydali v roce 2016 čtvrté album KAYOS na belgickém labelu DUNK! a asijském labelu Weary Bird. V minulém roce odjeli své první čínské turné. Koncert Flash The Readies se noří v postapokalyptických hlubinách a doprovází ho unikátní live VJing.
 
Koncert The Underground Youth se uskuteční v pátek 2. března v Underdogs’ na adrese Nádražní 3, Praha 5, Smíchov (součást konceptu Eternia). Vstupenky jsou v prodeji za 300 CZK an Goout.cz.

 
THE UNDERGROUND YOUTH
Flash The Readies (CZ), Suir (De)
2.3.2018
Underdogs’
Vstupenky na Goout.cz

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.