Share |

Konec roku na Free Mondays završí britské projekty - jednou indie a podruhé grime

 
 
Free Mondays 2017 se blíží do finishe a na seznamu zbývají poslední dva koncerty. Hned 4. prosince do ROXY zavítají v rámci turné k nové desce indie-rockoví Milburn, kteří za sebou mají již pěknou řádku vyprodaných shows. Trochu netradičně pak uzavře sezónu kombinace britského a českého grime a hip hopu s RTKAL a TUBS.
 
4/12 Free Mondays w/ Milburn (UK), Eugene Morrow (CZ)
tags: tags: indie, rock, british, alternative
 
Milburn
Britská indie formace Milburn je ve své domovině velmi oblíbená, o čemž svědčí především jejich loňská vyprodaná tour, která v závěru čítala okolo 12tisíc fanoušků. Byla to tak trochu předzvěst nového alba “Time”, které vypustili do světa letos a společně s ním i další a další koncerty. Dobrá zpráva tedy pro všechny koncertní fajnšmekry - jednou ze zastávek bude i pražská ROXY. Milburn drží silný odkaz britských indie formací (UK+indie=VSL) ala The Kooks, Kasabian nebo Franz Ferdinand.
 
FB událost: https://www.facebook.com/events/158427891406598/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=whZIE3dnV9E&feature=youtu.be
 
18/12 Free Mondays w/ RTKAL (UK), TUBS (CZ)
tags: hiphop, grime, reggae
 
RTKAL je možná jméno, které slyšíte poprvé. A to I přesto, že tento umělec z Birminghamu má za sebou roky praxe a zkušeností. Už se objevil na mnoha festivalech jako Glastonbury nebo Outlook a klip k songu, kde hostuje, získal cenu za nejlepší urban video na UK Music Video Wards 2012. Vybudoval si pověst velmi nadějného a talentovaného rappera. A po úspěchu jeho mixtapu “Skunk Rock Volume 1” a setkání s jamajským labelem Equinoxx se rozhodl skrze jejich dancehall progresivní zvuk vrátit ke svým jamajským kořenům. Čímž vytváří most mezi kulturami obou částí světa.
 
TUBS
CZ Grime scéna zažívá v poslední době příliv mladých umělců, kteří se pomalu ale jistě začínají dostávat do podvědomí českých a slovenských posluchačů. Tubs je jednou z hlavních tváří této nové vlny. Jeho silnou stránkou jsou živá vystoupení, kterým energie rozhodně neschází. Během druhé poloviny roku 2017 vystupoval na většině zásadních akcích, na kterých se hrál grime, bassline, nebo jednoduše UK music. Z těch větších například HipHopKemp, Křest desky Terapie, Rewind, DropThat.
 
FB událost: https://www.facebook.com/events/205308723346594/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=OfDBqgVosOw
https://www.youtube.com/watch?v=0t5EMnYDCLQ


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.