view counter
Share |

Jste připraveni na televizní vysílání v novém standardu?

Česká televize letos v dubnu spustí v jediném dni dvacet vysílačů, které pokryjí příjem u 96 procent obyvatel. Přechodové vysílání v novém standardu DVB-T2 se bude rozšiřovat i nadále – dalších šest vysílačů pak zahájí provoz mezi květnem a července. Celý přechod by měl být dovršen na počátku roku 2021. Mnozí z nás už mají televizní přijímač, který nový standard podporuje. Ti, kteří jsou s dosavadní televizí spokojeni, a ta nový standard nepodporuje, budou potřebovat si pořídit takzvaný set-top box.   
 
Může jím být například set-top box nové generace Sencor SDB 5003T. Ten je připravený pro budoucí pozemní vysílání DVB-T2 s kodekem H.265. Kodek H.265 dokáže komprimovat datový tok efektivněji než předchozí řešení. Při nižším datovém toku je totiž přenesen kvalitnější obraz ve vyšším rozlišení. Sencor SDB 5003T je vybaven HDMI a SCART konektorem pro připojení k jakékoliv televizi, ať už se jedná o novější či starší model. Přes USB rozhraní si můžete pouštět filmy, hudbu nebo fotografie. Procházet a plánovat své oblíbené pořady můžete ve funkci Elektronického průvodce programů.
 
Doporučená cena je 799,- Kč.

 
Parametry Sencor SDB 5003T
Příjem signálu:
DVB-T2 HEVC/H.265 (1080p při 60 FPS)
DVB-T - MPEG-2/MPEG-4 (H.264)
PAL/SECAM BG/DK/I/L
Vstupy a výstupy:
Vstup pro anténu s napájením 5 V/50 mA (RF vstup/výstup)
Video výstup HDMI 1.3 (1080p)
Konektor SCART
USB port
Koaxiální
Podporované formáty USB:
Video: AVI, TS, TRP, MP4, MKV, MOV
Audio: MP3, FLAC
Obrázky: JPG, JPEG, MPG, MPEG
Funkce:
USB – nahrávání, funkce Timeshift, přehrávání multimédií
Sedmidenní EPG (elektronický průvodce programů)
Teletext
Seznam televizních a rádiových stanic
Seznam oblíbených kanálů
Rodičovský zámek
Nastavení poměru stran
Časování pořadů (až 8 záznamů), časovač automatického vypnutí
Podpora formátu 16:9 i 4:3
Zdroj napájení: 220–240 V~ 50/60 Hz
Spotřeba: max. 6 W
Spotřeba v pohotovostním režimu: max. 1 W
Rozměry: 168 x 36 x 90 mm

 
O značce SENCOR:
Značka SENCOR se poprvé objevila v Japonsku ve vlně nově vznikajících značek, jako bylo Sony, Aiwa, Sanyo, po oživení ekonomiky v roce 1969. Od té doby významným způsobem rozšířila svůj sortiment a snaží se pokrývat veškeré portfolio domácích elektronických pomocníků. Dnes je SENCOR řízen z Evropy, výroba probíhá v Asii i, ale stále s Japonskou přesností, důsledností a perfekcionismem. Dnešní designéři jsou špičkoví odborníci, kteří přináší do našich domovů moderní výrobky, které nejsou jen šedo-černo-bílé, ale nebojí se barviček a radosti.
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.