Share |

Irská spisovatelka Lisa McInerney v Praze představí svůj oceňovaný román. V rámci Tour sv. Patrika

foto Aspen PR

Ve Velké Británii s ní vyhrála dvě prestižní ceny za beletrii, nyní irská spisovatelka Lisa McInerney představí své úspěšné dílo v Praze. V pátek 16. března od 18. 30 bude mít v Kampusu Hybernská autorské čtení knihy Nádherná kacířství, následně český překlad zamíří do tuzemských knihkupectví. Čtení proběhne v rámci Tour svatého Patrika, multižánrových oslav tohoto irského svátku.
 
Nádherná kacířství jsou románovou prvotinou ženy, která na sebe už předtím upoutala oblíbeným blogem Prdel Irska. Kromě toho však chtěla prorazit i ve „vysoké“ literatuře, což se jí povedlo okamžitě. Kniha získala nejprestižnější každoroční britská ocenění pro spisovatelky – beletristky (Baileys Women’s Prize) a pro nejlepší románové debuty (Desmond Elliott Prize), na další ceny byla nominovaná.  
 
Děj románu Nádherná kacířství se odehrává v době, kdy Irsko zasáhne hospodářská krize, a tak se v Corku všichni mají co ohánět, aby přežili. A k tomu má pestrá paleta postav samozřejmě své vlastní problémy. Jejich někdy až bláznivé příběhy čtenáře zaujmou a na několika místech i rozbrečí – často smíchy.
 
Autorské čtení knihy 16. 3. bude otvírákem Tour svatého Patrika. Další kulturní akce proběhnou v sobotu 17. března. V Kampusu Hybernská, který spadá pod Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, to budou koncerty a workshopy na téma irské muziky a historie, slavit se ale bude pod taktovkou irské whiskey Jameson na 400 místech po celé České republice.
 
Hlavním centrem oslav bude Rock Café, kde bude programu vévodit série koncertů. Headlinerem bude irská punková kapela Blood or Whiskey, představí se irský bard Travis O'Neill se svou kapelou His Cardinal Sins a písničkářka Grainne Hunt, večírek uzavře DJ Tomsn. V holešovickém prostoru 36 Underground si přijdou na své fanoušci urban style a hip-hopu –  hvězdami hlavní stage budou nejaktuálnější zástupci irského hip-hopu Kojaque a Lukas Palm, další velkou hvězdou bude Marpo a TroubleGang, vystoupí zde i mnoho dalších umělců, návštěvníci se mohou také účastnit DJ školy.
 
Kino Pilotů ve Vršovicích nabídne přehlídku irských filmů, např. snímky Irská královna nebo Pokušitel. A kromě toho hlavním městem poprvé v historii půjde irský průvod, který vyjde v 15 hodin od Kampusu Hybernská směrem k Staroměstskému náměstí, na Národní třídu a přes Václavské náměstí směrem k Hybernské.
Více na www.toursvatehopatrika.cz

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.