Share |

Festival Electronic Beats bude opět v Arše; zahrají Moderat, Bonobo a Diamond Version

Cena v předprodeji 380 korun, cena na místě 550 korun

Mezinárodní hudební program Electronic Beats se téměř po roce vrací do pražského Divadla Archa, kde představí tradičně to nejlepší ze současné elektronické scény. Festival, který do České republiky loni zcela poprvé přivezl charismatickou Lanu Del Rey, a rok předtím pro místní publikum objevil hudební senzaci Woodkida, bývá každoročně vyprodán.
 
Letos na festivalu Electronic Beats vystoupí berlínské elektronické supertrio Moderat, které tvoří hudebníci Modeselektor a Apparat, pódium dále rozezní také Simon Green aka Bonobo v hypnotické sestavě s živou kapelou. Třetím potvrzeným je německo-japonská formace Diamond Version na pomezí noiseu a elektroniky slibující dokonalou audiovizuální show včetně hry na fluorescentní trubky. Electronic Beats se odehraje v pátek 28. března od 20 hodin v Divadle Archa v Praze.
 
Moderat, to je přímo esence Berlína a velkoměstského post-raveu. „Mistři bassu“ a matadoři syrového našláplého soundu let devadesátých Gernot Bronsert a Sebastian Szary alias Modeselektor se spojili s o generaci mladším progresivním hudebníkem Saschou Ringem alias Apparatem, libujícím si v neprobádaných koutech elektroniky a klubových rytmech v kombinaci s přímočarostí popu. Talentovaný britský hudebník, producent a DJ Simon Green alias Bonobo je zase opravdovým hudebním vizionářem, ve své hudbě používá samply a nebojí se propojování prvků ambientu, jazzu, klasické hudby, downtempa i zlomených beatů, to vše vystavěné na hutných a rytmických basových linkách. Diamond Version je společným projektem německých hudebníků Alva Noto a Byetone, spoluzakladatelů Raster Norton, a japonského umělce jménem Atsuhiro Ito. Ten hraje na speciální í nástroj Optron z fluorescentních trubek a audiovizuálně jím doplňuje vystoupení na pomezí noiseu a elektroniky.
 
Oblíbené interprety z festivalů Electronic Beats mají od loňského roku fanoušci doslova na dosah jednoho kliknutí díky mobilním aplikacímElectronic Beats Apps“ – Electronic Beats Radio, Electronic Beats Video, Electronic Beats News a Yellofier. Aplikace Electronic Beats Radio je zaměřena na exkluzivní Djské mixy a záznamy ze stejnojmenných festivalů, Electronic Beats Video představuje ucelenou kolekci videí ze série kultovních DVD Electronic Beats Slices včetně live videí z festivalů a rozhovorů s interprety a přes tyto dvě aplikace lze zakoupit lístky na festivaly Electronic Beats. Okamžité informace o novinkách na hudební scéně přináší aplikace Electronic Beats News, aplikace Yellofier je zase zaměřena na skládání hudby a byla vyvinuta ve spolupráci s Borisem Blankem z elektronického dua Yello.
 
Electronic Beats je rozmanitý mezinárodní hudební program společnosti T-Mobile, který zahrnuje nejrůznější mediální platformy a soustředí se na pořádání hudebních festivalů a klubových akcí napříč velkými evropskými městy. Všechny aktivity se protínají v rámci domovské stánky electronicbeats.net, jež zahrnuje veškeré Informace o umělcích a událostech spojených s Electronic Beats a nabízí také vlastní rádio a televizi se zaměřením na současnou hudbu. Součástí portfolia je rovněž ceněný tištěný hudební časopis Electronic Beats a DVD magazín Slices, oba vycházejí čtvrtletně prostřednictvím vybraných distribučních kanálů.
 
Festival Electronic Beats se v České republice odehrává každoročně od roku 2006, kdy odstartoval sérii hudebních vystoupení v pražském Veletržním paláci koncertem The Prodigy, poté následovala například vystoupení kapel Underworld nebo The Orb. Později se tento mezinárodní hudební program prezentoval v klubovém prostředí Lucerna Music Baru, v roce 2011 se poprvé konal v Divadle Archa. Kromě koncertů předních současných kapel a hudebních projektů se organizátoři projektu konaného napříč Evropou už od roku 2000 soustředí na dokonalé vizuální projekce provázející vystoupení jednotlivých interpretů. Letošní program opět nabízí špičku současné  elektronické hudební scény.
 
Vstupenky na letošní Electronic Beats jsou za 380 korun k dostání v předprodeji v sítích Ticketpro na http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/ruzne-zanry/1259355-electronic-beats-festival.html , ntry na https://ntry.at/ebf14prg , přes mobilní aplikace Electronic Beats Video a Electronic Beats Radio, na pokladně v Divadle Archa, na www.electronicbeats.net , na místě pak za 550 korun.
 
Více informací na:
www.electronicbeats.net
http://www.electronicbeats.net/en/events/2014/electronic-beats-festival-prague-2014-full-line-up-announced

Electronic Beats, 28.3.2014, potvrzený program:
Moderat
Bonobo
Diamond Version
DJ Felix!
Začátek 20:00
Cena v předprodeji 380 korun, cena na místě 550 korun
Předprodej v sítích Ticketpro na http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/ruzne-zanry/1259355-electronic-beats-festival.html, ntry na https://ntry.at/ebf14prg , na www.electronicbeats.net , přes mobilní aplikace Electronic Beats Video, Electronic Beats Radio a na pokladně Divadla Archa (Na Poříčí 26, Praha 1)
pokladna@divadloarcha.cz
 
Aplikace Electronic Beats je možné stáhnout zde:
Electronic Beats Video (pouze pro IOS: iPhone/iPad/iPod Touch): https://itunes.apple.com/us/app/electronic-beats-video/id624523786?mt=8
Electronic Beats Radio (IOS, Android):
https://itunes.apple.com/de/app/eb- radio/id647190296?mt=8
https://play.google.com/store/apps/det ails?id=de.telekom.electronicbeats.radio &hl=de
Electronic Beats News (Windows Phones 7, 8):
http://www.windowsphone.com/de-de/store/app/electronic-beats/90ba6aa7-9a31-47cf-a6e4-76aefb71381a
Yellofier (iOS: iPhone/iPad):
https://itunes.apple.com/de/app/yellofier /id622611915
 
Objevte svět Electronic Beats také skrze EB Radio, EB TV, EB print magazine, Slices DVD

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.