Share |

Electronic Beats: skoro vyprodáno, lístky mají už jen v Arše. Známe přesný line-up.

Apparat Band zahraje na Electronic Beats Festivalu novinky z chystané desky, poslední lístky k dostání už jen v Divadle Archa
foto archiv pořadatele

Vstupenky na Electronic Beats Festival už není možné koupit v předprodeji, poslední lístky k dostání v pokladně Divadla Archa.

 

„Chci vás umlčet, aby vám z našeho představení nic neuniklo,“ řekl Sasha Ring o akci.

v pátek 10. června proběhne letošní Electronic Beats Festival, který pořadatelé poprvé organizují v příjemných prostorách pražského Divadla Archa. V minulosti probíhal festival Electronic Beats a jeho menší klubové akce ve Veletržním paláci nebo v Lucerna Music Baru. Divadlo Archa je tak příjemnou změnou pro fanoušky téměř vyprodaného letošního ročníku, na který už není možné získat lístek v předprodeji Ticketpro, poslední lístky jsou tak k dostání už jen v pokladně Divadla Archa. Sascha Ring z Apparat Band vzkazuje do Prahy: „Chci vás umlčet, aby vám z našeho představení nic neuniklo.“

 

Mezinárodní hudební a lifestylový program Electronic Beats je v Čechách známý od roku 2006, tentokrát nabídne vynikající klubový zvuk v rámci čtyř živých vystoupení, které vyvrcholí koncertem Apparat Band z Německa. Dveře Divadla Archa se otevřou ve 20 hodin, první živé vystoupení nabídne přesně o hodinu později kodaňská čtveřice When Saints Go Machine, která je proslulá především díky výjimečnému hlasu frontmana Nikolaje Manuela Volsilda. V současné době je tato dánská kapela na hudební scéně velmi aktuální a nadějnou hvězdou a program Electronic Beats s ní plánuje nadále spolupracovat. Mezi jednotlivými koncerty budou hrát Dj Felix a Kids of Startrek, což je opět Dj Felix a Armin Effenberger známý z Cartonnage. Během páteční noci dále v rámci živého koncertu vystoupí islandská kapela FM Belfast, která v minulosti spolupracovala například s Kasperem Björkem, manažerem Trentemöller, a která má za sebou úspěšná vystoupení v řadě klubů prakticky po celém světě. Předposlední živý koncert nabídne osmičlenná berlínská kapela z Berlína, jejíž popularitu odstartoval především v roce 2009 revoluční hit Anti Anti. U Bonaparte je zajímavá především jejich žánrová pestrost, nad kterou si lámou hlavu často i hudební kritici, kteří o nich píší ve spojitosti s electro-punkem, ale nebojí se spojovat je ani s žánrem jazzu. 

Zřejmě nejočekávanějším vystoupením je koncert německého Apparat Bandu, i když je třeba dodat, že předchozí line-up sestavil tým Electronic Beats velmi pečlivě a přiváží do Čech kapely, které jsou aktuální a uznávané v rámci současné světové nejen klubové scény. Apparat si vybral jako jednu z prvních destinací pro své nadcházející turné Prahu, což způsobilo v místních hudebních kuloárech obrovskou radost. Vzhledem k tomu, že jeho nové album vyjde až na konci letních prázdnin, budou návštěvníci Archy jedni z prvních, kteří naživo uslyší jeho nové věci s velkým předstihem. Sascha Ring zatím o své desce nechce mnoho prozradit, známé je to, že vyjde na kultovní značce Mute a první vlaštovka Ash/Black Veil zní velmi dobře. A proč si vybral právě Prahu? „Vždycky jsem měl Prahu rád, pokaždé jsem se tam setkal s velmi dobrým publikem. Lidé znají hudbu a řekl bych, že jsou v tomhle směru velmi vzdělaní. A zároveň je to pro nás snadno přístupná destinace, co se týče cestování – protože s sebou povezeme spoustu věcí, včetně klavíru, dáváme přednost tour busu před létáním. Takže ze všech těchto důvodů je to právě Praha..,“ řekl Sasha Ring. 

Vstupenky na Electronic Beats Festival jsou v prodeji už pouze v pokladně Divadla Archa ( pokladna@divadloarcha.cz, 221 716 333) za 250 korun, případně na místě za 350 korun.

 

Electronic Beats je mezinárodní hudební a lifestyleový program společnosti Deutsche Telekom, který oslavil již deset let úspěšné existence. Kromě živých hudebních vystoupení napříč Evropou vydává Electronic Beats vlastní čtvrtletník, oceněný DVD magazín Slices zaměřený na elektronickou hudbu a provozuje webové stránky  www.electronicbeats.net, na kterých jsou k dispozici streamované videonahrávky z živých vystoupení na EB TV, exkluzivní remixy a živé nahrávky vysílané prostřednictvím internetového rádia, recenze alb a aktuální informace z oblasti módy a životního stylu.

LINE-UP

20:00 DJ FELIX

21:00 WHEN SAINTS GO MACHINE

21:45 DJ FELIX 

22:10 FM BELFAST

22:55 DJ FELIX

23:20 BONAPARTE

00:20 DJ FELIX

00:45 APPARAT BAND

02:00 KIDS OF STARTREK (FELIX & ARMIN EFFENBERGER)

 

www.electronicbeats.net


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.