Share |

Electrofunk od Chromeo poprvé v Praze: máme další informace

foto archiv pořadatele

Nedávno jsme na facebooku vyčenichali, že k nám přijede dvojice Chromeo. Teď k nám připutovala oficiální zpráva:

Kanadské elektrofunkové duo Chromeo zahraje poprvé v Praze 6. července v  MeetFactory. Představí zde svoji úspěšnou třetí desku Business Casual, která vyšla loni v srpnu. 

Chromeo vznikli v Montrealu v roce 2001 jako společný projekt bývalých hip hopových producentů Dave 1 (David Macklovitch) a P-Thugg (Patrick Gemayel), dlouholetých přátel ze střední školy. Žertem Chromeo nazývají jako „jediné úspěšné arabsko-židovské partnerství od počátku lidstva“. Dave hraje na kytary a zpívá, Pee ovládá klávesy, syntetizátory a tzv. talk box. 

První singl Destination Overdrive spatřil světlo světa v roce 2003, následovala jej o rok později první deska She´s in Control, z níž se skladba Needy Girl stala klubovým hitem. Druhé album Fancy Footwork znamenalo definitivní průlom do mainstreamové kultury. Díky němu si zahráli na mnoha velkých festivalech – Glastonbury, Readingu, Leedsu nebo Lollapalooza. V srpnu 2010 vydali velmi dobře přijaté třetí album Business Casual, které představí i v Praze.

Jejich hudba zněla kromě klubů a koncertních pódií i v několika reklamách a například v počítačové hře FIFA 11. 

Vstupenky na pražský koncert jsou v předprodeji v síti  HYPERLINK "http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/kluby/670544-chromeo.html" Ticketpro za 550 Kč včetně poplatků, na místě budou za 650 Kč. 

 www.charm-music.cz. 

Night By Night:  http://www.youtube.com/watch?v=ppNC0uAaCv0

Needy Girl:   http://www.youtube.com/watch?v=Dd57i0TWoW0

Hot Mess: http://www.youtube.com/watch?v=Zm4JVkH0T-E


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.