Share |

Dominik Landsman a TMBK mají knihu Továrna na debilno

Nejlepší politicko-společenská satira od dob Švejka. Tak s nadsázkou mluví o své nové knize Továrna na debilno její autoři – kolážista Tomáš Břínek aka TMBK a spisovatel Dominik Landsman. Čerstvě vydaná kniha se stala trhákem na crowfundingovém portále Hithit, kde na její vznik přispělo přes dva tisíce dárců, kteří celkem poslali více než 800 tisíc korun. Tím se Továrna na debilno stala nejúspěšnějším tuzemským knižním crowfundingovým projektem.
 
Román Továrna na debilno mapuje putování jednoho jediného člověka marastem mediálního masírování a ovlivňování veřejného mínění. „Náš román si bere na paškál převážně politiky a média, respektive jejich dopad na lidi a schopnost s nimi manipulovat,“ uvádí autor textu Dominik Landsman.
 
Křest knihy se odehrál v Neoloxoru na Václavském náměstí v Praze. Kmotrem knihy se stal nejúspěšnější tuzemský imitátor Andreje Babiše Adam Vrbas. „Ta knížka je opravdu hodně vtipná a během jejího čtení jsem se několikrát začal smát nahlas, což se mi vážně moc nestává,“ přiznal se Adam Vrbas. „Poctivě jsem mapoval konkurenci a zjistil jsem, že v Česku teď rozhodně neexistuje lepší kandidát na úspěšný vánoční dárek, než je naše kniha Továrna na debilno,“ říká kolážista Tomáš Břínek. Svůj břitký komentář ke své knize má i spisovatel Dominik Landsman: „Knih už jsem pár napsal, ale Továrna na debilno je můj zcela nejpunkovější a nejodvážnější literární počin. Takže, lidé, čtěte!
 
O tom, že se jedná o opravdový trhák, svědčí i to, že knihu Továrnu na debilno by pod svým vánočním stromkem rád našel třeba i mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Knihu si můžete objednat na webové stránce www.tovarnanadebilno.cz.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.