Share |

Digitální tranzistorák? Proč ne

foto výrobce

Starší a zasloužilí si jistě vzpomenou na přenosné tranzistoráky, rádia, která nemohla chybět na chatě, výletu, dovolené,  a v dobách socialistických pětiletek nahrazovala, položena na sedadle, třeba i autorádia. Prostě rádio o velikosti knížky, hrající na několik tužkových baterií nebo „buřty“ bylo fenoménem doby, který má řadu následovníků – v době digitálního vysílání třeba Sencor SRD 6600 DAB.                  
Rádio v době internetu? A proč vlastně ne? Vždyť rádio má mezi současnými médii největší dosah a pokrytí. I v místech, kde není mobilní signál, o internetu nemluvě a televize tak možná ze satelitu, prostě nějakou stanici naladíte. A tak generace za generací si staví rádio na pracovní stůl, okenní parapet, špalek, bere si ho do práce, na stavbu, do dílny. V dnešní době to samozřejmě chce model, který umí přijímat i digitální vysílání, což Sencor SRD 6600 DAB samozřejmě splňuje.
Retro provedení SRD 6600 DAB je nejen holdem dnes již klasickým rádiím, ale ukazuje, že jednoduchý a účelný design je krásný a funkční i po desítkách let. Dnes v jeho útrobách najdeme FM tuner analogového vysílání společně s digitálním DAB+ a nechybí ani funkce PPL ladění RDS.
Tužkové baterie vystřídal 1000mAh Li-ion akumulátor s výdrží okolo 5 hodin, o napájení se stará micro USB adaptér. A pod čelním krytem, kde obvykle býval jeden reproduktor, máme dnes dvojici se zajímavým výkonem 4 W RMS (2 x 2W), poskytující nádherný zvuk se zřetelnou reprodukcí mluveného slova i na delší vzdálenost. A samozřejmě nechybí ani typický znak tranzistoráků, teleskopická anténa, která je častým lákadlem (i obětí) pro naše ratolesti.
Sencor SRD 6600 DAB prostě vznikl proto, aby dělal radost posluchačům rozhlasu, kteří si podobný model přáli, a tak jsme ho vyrobili. Dostupný je za cenu 1499 Kč.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.