Share |

Desperados Highjump 2015 viděl světový rekord i triumf Hulligera

foto © Nikon, Lukáš Neasi Grössl

 
 
Všechno pěkné jednou končí, a tak i letošní ročník cliffdivingových závodů Desperados Highjump je nakonec za námi. Vítězství v královské disciplíně 16 metrů obhájil loňský šampion Andy Hulliger ze Švýcarska, mistrem České republiky se stal budějovický rodák Jan Bílý, mezi ženami dominovala Američanka Bradley Genevieve a všechny ohromil britský třináctiletý zázrak Aidam Heslop.

 
Letošní ročník cliffdiverských závodů Desperados Highjump svou návštěvností opět přesvědčil, jak je akce v lomu v Hřiměždicích velmi oblíbená. Na můstcích o výšce dvanáct a šestnáct metrů předvedli přední evropští i světoví skokané vrcholové sportovní výkony.
 
Vítězství v královské disciplíně obhájil švýcarský skokan Andreas Hulliger. Ten také ovládl soutěž ve skoku z dvanácti metrů a potvrdil tak svou nadvládu na Highjumpu z posledních let. Mistrem České republiky v cliffdivingu se letos stal budějovický skokan Jan Bílý, na druhém místě skončil Jakub Kunášek a bronzovým skokanem se stal Adam Klemm. V ženské kategorii zvítězila Američanka Genevieve Bradley.
 
Jedním z největších hrdinů skokanských závodů byl však nejmladší ze závodníků, třináctiletý britský závodník Aidan Heslop, který přesvědčil všechny diváky o tom, že má našlápnuto na velmi zajímavou skokanskou kariéru. Nejenže svou juniorskou kategorii doslova ovládl, ale ve skvělém a mnohdy naprosto bezchybném provedení předvedl i mnoho těžších skoků.
 
 
Světový rekord nebo hořící australská bomba
 
Jako každoročně byly na programu Highjumpu také exhibiční skoky. I letos si skokané připravili opravdové perličky a posunuli tak hranice hřiměždického contestu zase o kousek dál. Liam Atkins, australský sympaťák a showman, předvedl hořící skok z dvanáctimetrového můstku. Člen německého splashdivingového teamu zase pokořil světový rekord ve skoku "prdeláče" z plošiny ve výšce 25 metrů.
 
 
Nejlepší flyboarding v ČR a další program
 
Jedním z dalších vrcholů programu v lomu bylo vystoupení Petra Twistera Civína, v současnosti nejlepšího tuzemského flyboardisty. Ten předváděl nad vodní hladinou triky, které se podobaly těm skokanským. Několikrát pozdravil fanoušky a vrcholem jeho exhibice byla společná show s guru světového splashdivingu, Christianem Elvisem Guthem, který se nenechal dlouho vybízet ke společné performanci.
 
Samozřejmostí Highjumpu byl také hudební program. Na několika podiích se předvedli zajímavé hudební formace české a slovenské scény.
 
Dobrou zprávou je, že letošní ročník Desperados Highjumpu proběhl bez žádných větších zranění. Skokané i návštěvníci si užívali slunečné počasí, takové, které podpořilo špičkové sportovní výkony i celkově uvolněnou atmosféru. Nezbývá nic jiného než poděkovat všem skokanům za neuvěřitelné výkony, ostatním účinkujícím za výbornou show a hlavně návštěvníkům za to, že si našli čas a přijeli do Hřiměždic.
 
Highjump family byla zase spolu a přijala nějaké ty nové členy. 
 
 
 

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.