Share |

ČTVRTÝ ROČNÍK UMĚLECKÉ PROCHÁZKY XY PŘEDSTAVÍ UMĚLCE Z BRATISLAVY

repro XY

 
Ve čtvrtek 19. dubna se bude v Olomouci konat již čtvrtý ročník kultovní procházky vernisážemi XY 2018. Jedná se o společný projekt olomouckých nezávislých galerií pod záštitou PAFu, letos zaměřený na tvorbu bratislavských umělců.
 
Kultovní procházka vernisážemi proběhne letos již počtvrté. Během jednoho odpoledne proběhne v sedmi nezávislých galeriích sedm vernisáží současných umělců, kteří působí či působili na bratislavské umělecké scéně. Odpolední procházku večer završí tematický koncert a afterparty.
XY je jedinečná kulturně-umělecká událost. Návštěvníci na procházce městem putují alternativními výstavními prostory a nezávislými galeriemi Olomouce a setkávají se s různorodými způsoby prezentace současného umění. Výstavy a instalace jsou často koncipovány jako „site-specific”, tedy připravovány přímo na míru jednotlivým místům. Událost je specifická svou atmosférou putovní akce, ke které se každý může na potkání připojit a začleňovat ke komunitě návštěvníků.
XY 2018 proběhne na místech: Letní galerie, Lomená galerie, Vitrína Deniska, Galerie Monitor, Kryt civilní obrany, HROB, Galerie XY, Galerie XY-1, Divadlo na Cucky, Klub Vertigo.
Kurátoři a dramaturgové:
Monika Beková, Alexandr Jančík, Nela Klajbanová, Marie Meixnerová, Jiří Neděla, Radim Scholaster, Pavel Šuráň, Kamil Zajíček


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.