Share |

Český lev nově ocení také televizní tvorbu, slavnostní galavečer se uskuteční 5. března 2016

23. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA), proběhne v sobotu 5. března 2016 opět v  pražském Rudolfinu. Slavnostní galavečer bude znovu moderovat Lucie Výborná. Celkem 42 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů uvedených do distribuce v roce 2015 má šanci získat ocenění Český lev v 15 statutárních kategoriích. Novinkou jsou 3 soutěžní kategorie v oblasti televizní tvorby, v nichž bude též udělován Český lev. Navíc může ČFTA  rozhodnout o ceně Český lev za mimořádný počin v oblasti audiovize. Nominovaní pro jednotlivé kategorie budou odtajněni 20. ledna 2016 během tiskové konference ČFTA.
 
Poprvé bude Českým lvem oceněna i televizní tvorba
Novinkou 23. ročníku Českého lva je udílení cen za televizní tvorbu, která je zastoupena ve třech kategoriích. Tvůrci mají možnost získat ocenění za Nejlepší televizní film nebo minisérii, Nejlepší dramatický televizní seriál a Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál. Nově byla zavedena zvláštní kategorie Mimořádný počin v oblasti audiovize. „Úroveň české televizní tvorby je na velmi vysoké úrovni, v čemž následuje světové trendy tzv. quality tv. Rozhodně si zaslouží být oceněná nejen diváckými cenami, ale také odborníky z řad filmových a televizních profesionálů. Rozhodli jsme se proto rozšířit počet udělovaných Českých lvů o tři televizní kategorie. Jednotlivé snímky a seriály nejprve nominují televizní společnosti a až ve druhém kole je svým hlasováním hodnotí akademici,“ vysvětluje Tereza Rychnovská, výkonná ředitelka ČFTA. Nominace na všechny kategorie, tedy filmové i televizní, budou zveřejněny 20. ledna 2016 na tiskové konferenci.
 
Galavečer ve velkém stylu
Slavnostní předání výročních cen ČFTA Český lev se uskuteční v sobotu 5. března 2016 v novorenesanční budově pražského Rudolfina. Galavečerem bude opět provázet rozhlasová a televizní moderátorka a novinářka Lucie Výborná. Režie ceremoniálu se ujal Michael Čech s Janem Svěrákem. Režisérkou medailonků jednotlivých nominovaných je jako v minulém ročníku Tereza  Kopáčová.

Nový vizuální styl a nová nestatutární cena
Autorem grafického konceptu pro 23. ročník Českého lva jsou Tomáš Martin a Ondřej Souček z kreativního studia Luftballon. Při tvorbě vizuálního konceptu vycházeli z geometrického motivu Českého lva (který je vyobrazen na dně sošky Český lev) od typografa Tomáše Brousila.
Novinkou letošního ročníku je zbrusu nová podoba nestatutárních cen, které navrhl designér Jakub Berdych. Vítězové v těchto kategoriích obdrží skleněné trofeje, jež nahradí dosavadní diplomy. Všechny trofeje pro letošní ročník předávání cen se připravují ve spolupráci s českou designérskou a sklářskou firmou Lasvit.
 
Generálním partnerem Českého lva je minerální voda Magnesia společnosti Karlovarské minerální vody. „Magnesia i tentokrát představí originální spoty, které každý rok udílení cen Český Lev doprovází. Dlouhou plejádu držitelů Českých Lvů, která již ve spotech účinkovala, doplní další herec a herečka, kteří se pyšní filmových oceněním od akademie. Jejich jména odhalíme v průběhu ledna,“ vysvětluje Alessandro Pasquale, generální ředitel Karlovarských minerálních vod.  Hlavním partnerem je RWE. Hlavním mediálním partnerem je již tradičně Česká televize.

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.